Templáři

Templáři - Piers Paul Read | Dcparkrx.org

...ne. Prieure de Sion. Rosslyn Chapel. Rennes le Chateau - Merovingian Bloodline ... Templáři - Repliky zbraní shop ... . Plzeňští Templáři. 538 likes · 2 talking about this. Skupina nadšenců, kteří se zajímají o historii Svatých válek, templářské tématiky a historické události, které ovlivnily dění na dálném východě, v... Rád templárov (oficiálny názov Pauperes commitiones Christi templique Salomonis - Chudobní ochrancovia Kristovi a chrámu Šalamúnovho) bol stredoveký vojensko-mníšsky rytiersky rád, ktorý v roku 1119 založil francúzsky rytier Hugo de Payens.Prioritnou úlohou Rádu bolo ochraňovať kresťanských pútnikov zo Západ ... Templáři ... .Prioritnou úlohou Rádu bolo ochraňovať kresťanských pútnikov zo Západu na cestách po Svätej Zemi. Templáři Řád templářů, celým názvem Chudí rytíři Krista a Šalomounova chrámu (latinsky Pauperes commilitones Christi templique Salomonici), byl jeden z nejmocnějších křesťanských rytířských řádů středověku.S jeho mocí a velikostí se mohl rovnat pouze jen Řád johanitů nebo Řád německých rytířů.Obecně se používají pojmenování Rytíři templu ... Vítejte na oficiálních stránkách Řádu templářských rytířů v České republice. O.S.M.T.J. - Svrchovaný řád chrámu Jeruzalémského navazuje na nepřerušenou linii velmistrů templářského řádu od roku 1118. Templáři ale u nás nebyli tak silní, jako němečtí rytíři a johanité, kteří měli daleko větší přízeň šlechty a majetky. Ve Španělsku se Templáři verdiktu papeže postavili na odpor, dlouhou dobu se bránili, když jim hrozilo vyhladovění, bylo jim slíbena možnost spravedlivé obhajoby. „Templáři souvisejí vždy se vším," napsal v nadsázce Umberto Eco a momentální šílení okolo Šifry mistra Leonarda ten dojem jen posiluje. Krvavá historie nejmocnějšího a nejbohatšího rytířského řádu dává ironicky míněné poznámce váhu. Templáři totiž nebyli jen vynikající válečníci, schopní bankéři a sveřepí obránci křesťanství, ale podle řady ... easaque +2* I když zdejší hodnocení určitě neláká na slušný zážitek, tak jsem na doporučení kamaráda chtěl tento seriál vyzkoušet. A nakonec i já musím uznat, že si současnou známku zaslouží. Provedení je sice slušné, jak jsme u HBO sérií zvyknutí, ale dějově není nijak zajímavý a poutavý a víc se zaměřuje na akční scény, které opravdu nemusím. Templáři a jejich templářský řád - 1.část. Kořenem mýtů o templářích je zřejmě svobodné zednářství.V 18. století si vznikající kluby svobodných zednářů chtěly vytvořit vlastní dějiny, respektive pseudodějiny, které by nějak dokládaly jejich výjimečnost, starobylý původ, výlučné vědění apod. Tímto Templáři položili základ evropského bankovního systému. Roku 1278 král Přemysl Otakar umírá a hrad získává zpět Děpolt. Dalším z řady majitelů hradu se stali roku 1327 Zajícové z Valdeka, konkrétně Oldřich ze Žebráku. Online knihkupectví Knihy.ABZ.cz - aktuální nabídka titulů z kategorie: Knikupectví > Katalog předmětový > T > Templáři. Jídlo dostávali tem...

INFORMACE

AUTOR
Piers Paul Read
DIMENZE
6,31 MB
NÁZEV SOUBORU
Templáři.pdf

POPIS

Autor na základě bohatě podložených historických skutečnostech dokládá ryze praktický důvod vzniku templářů, svého druhu prvních mezinárodních ozbrojených sil. Tento rytířský řád vznikl na obranu křesťanských principů s cílem zasahovat všude tam, kde byly v ohrožení. Navrací nás o tisíc let nazpět, do doby, kdy první křižácká výprava z Evropy vymanila roku 1099 Jeruzalém a Šalamounův chrám z nadvlády islámu, pod níž se nacházel čtyři století. Na obranu svatých křesťanských symbolů i křesťanství jako takového se z rytířů ustavil ozbrojený sbor, říkající si templáři. Jejich oddaná služba poutníkům do Svaté země, jejichž životy s nasazením svých vlastních bránili proti útočníkům, i jejich dvě století trvající krvavý boj proti islámským uchvatitelům, jehož bilance byla katastrofální, to všechno Read popisuje barvitě a s detailní znalostí dějů. Zdůrazňuje jejich život na principech chudoby a odříkání, avšak i potřebu finančních prostředků k existenci této první organizované mezinárodní armády. To se stalo i příčinou neslavného konce templářů. Jejich provázání s evropskou oligarchií vyděsilo světské i církevní hodnostáře, a ti s touto kdysi bohulibou, teď už však politicky příliš mocnou organizací rázně a s tragickými důsledky skoncovali.

Chcete si přečíst knihu?Templáři ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Piers Paul Read. Číst Templáři Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY