Tělo a tělesnost v českém výtvarném umění 19. století

Tělo a tělesnost v českém výtvarném umění 19. století - Taťána Petrasová (ed.) | Dcparkrx.org

...árních vědců, muzikologů a odborníků dalších společenskovědních disciplín (filozofie, právo ... České sklo ze soukromých sbírek. Bohemian Glass from ... ... ... Hledáte Taťána Petrasová: Tělo a tělesnost v českém výtvarném umění 19. století? Dál už hledat nemusíte! Cena od 234 Kč. Porovnání cen v ALZA.cz, KASA.cz, MALL.cz a dalších 3000+ eshopech na SROVNAME.cz. Projekt oddělení 19.-21. století navazuje na předchozí dlouhodobý výzkum dějin výtvarného umění v českých zemích. Hlavním badatelským zájmem budou nová témata a problémy, které do umění vnesly změny souvisej ... Plzeňské sympozium 19. století | UDU CAS ... . Hlavním badatelským zájmem budou nová témata a problémy, které do umění vnesly změny související se vznikem moderní společnosti a s proměnami statusu umění od roku 1800 až po současnost. Tělo a tělesnost v českém výtvarném umění 19. století autor: Petrasová Taťána doporučená cena: 260 Kč naše cena:218Kč Katalog výstavy uspořádané při příležitosti mezioborového plzeňského sympozia k problematice 19. století obsahuje tři studie týkající se aktuálního tématu sympozia, těla a tělesnosti v kultuře 19. století. Autoři textů ve svých příspěvcích zpracovali tři teze funkce a pojetí těla a tělesnosti v dobovém výtvarném umění: „tělo jako figura"(Markéta ... Dějiny umění v českých zemích 800 - 2000. Rostislav Švácha, ... Patrik Líbal Lukáš Beran. Externí sklad. Více » 345 Kč. Tělo a tělesnost v českém výtvarném umění 19. století ... Více » 291 Kč. Člověk a stroj v kultuře 19. století. Taťána Petrasová ... 19.-21. století; Dokumentace; ... Tělo a tělesnost v českém výtvarném umění (2009, Taťána Petrasová, Markéta Theinhardtová, Sorbonne - Paris 4); Vražedná realita. Zločin a trest v českém výtvarném umění 1800-1914 (2010, Eva Bendová, Národní galerie v Praze, ... Tělo a tělesnost v českém výtvarném umění 19. století Editor: Petrasová, Taťána Nakladatel: Západočeská galerie v Plzni EAN: 9788086415642 ISBN: 978-80-86415-64-2 Popis: 1× kniha, brožovaná, 40 stran, česky Rozměry: 21 × 27 cm Rok vydání: Najdeme v ní textovými úvody, vědeckými komentáři i dokumentárními doklady doprovázené špičkové příklady barokního skla 17. a 18: století, české dvojstěnky, široký přehled bohatosti technik, typů a tvarů skla doby empíru a biedermeieru 19. století, vrcholné práce secesního sklářského umění, stejně jako sklo ... Další sborník př...

INFORMACE

AUTOR
Taťána Petrasová (ed.)
DIMENZE
12,27 MB
NÁZEV SOUBORU
Tělo a tělesnost v českém výtvarném umění 19. století.pdf

POPIS

Katalog výstavy uspořádané při příležitosti mezioborového plzeňského sympozia k problematice 19. století obsahuje tři studie týkající se aktuálního tématu sympozia, těla a tělesnosti v kultuře 19. století. Autoři textů ve svých příspěvcích zpracovali tři teze funkce a pojetí těla a tělesnosti v dobovém výtvarném umění: „tělo jako figura“(Markéta Theinhardtová, Mezi Ideálem a Nahou pravdou. K proměnám pojetí aktu v malířství 19. století), „tělo jako matérie a organismus“ (Taťána Petrasová, Pod kůží soch: anatomické modely, odlitky a české sochařství 19. století) a „tělo jako forma a organismus obsahující duši“ (Aleš Filip – Roman Musil, Duše v těle).Katalog obsahuje 22 barevných reprodukcí zahrnujících významné, málo publikované práce, jejichž výběr dokládá mezioborový přístup autorů studií.

Chcete si přečíst knihu?Tělo a tělesnost v českém výtvarném umění 19. století ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Taťána Petrasová (ed.). Číst Tělo a tělesnost v českém výtvarném umění 19. století Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY