Od jazyka k logice: Filozofický úvod do moderní logiky

Od jazyka k logice: Filozofický úvod do moderní logiky - Jaroslav Peregrin | Dcparkrx.org

...ta moderní logiky. Předkládá čtenáři řadu filozofických otázek, které se týkají východisek a cílů logických teorií a jejich formálních aparátů ... Úloha z předmětu logika-PLATNÝ A NEPLATNÝ ÚSUDEK — PSK ... . Krok za krokem pak ukazuje, ... Kniha Od jazyka k logice. Přidat komentář ... Je známým faktem, že logika do vzniku moderní logiky byla příliš psychologizující. Zavedení obdoby matematické notace nepsychologizujícími logiky vedlo k vyznačení odlišnosti symbolické logiky od port-royalské psychologicky laděné větve. Někdy byl též používán název matematická logika. Od jazyka k logice : filozofický úvod do moderní logiky: Od stimulu k vědě: Onward and Upward with th ... Kniha Od jazyka k logice - filozofický úvod do moderní ... ... . Někdy byl též používán název matematická logika. Od jazyka k logice : filozofický úvod do moderní logiky: Od stimulu k vědě: Onward and Upward with the Arts: Philosophy of logical systems: Počítačové snímání a hodnocení bioelektrických signálů: Přístupy k intenzionální sémantice: Proč Wittgenstein opustil Traktátovou teorii jazyka, a proč bychom jej my měli následovat Formy jazyka; úvod do logiky a její filosofie - Kolman Vojtěch - Co znamená, říkáme-li, že někdo uvažuje či jedná logicky? Řídí se něčím, co od nás s nutností vyžaduje rozum, společnost či samotná příroda? A lze tuto logiku, kterou bychom měli bezvýh Od jazyka k logice :filozofický úvod do moderní logiky Academia 2009 KNAV I 03 SVOBOD Naumann, Friedrich, Dějiny informatiky :od abaku k internetu = [Orig.: Vom Abakus zum Internet : Die Geschichte der Informatik] Academia 2009 KNAV I 16 NAUMAN Pekník, Miroslav, Formy jazyka. Úvod do logiky a její filosofie ... všechno jiné než triviální. Na jednu stranu jsou v ní zaváděny a komentovány logické systémy, které jsou v moderní filosofii, matematice či lingvistice považovány za standardní či klasické. ... ale především příspěvkem k logice a její filosofii v nejširším slova ... Od jazyka k logice 2009, V. Svoboda Kniha nabízí netradiční úvod do světa moderní logiky. Předkládá čtenáři řadu filozofických otázek, které se týkají východisek a cílů logických teorií a jejich formálních aparátů....

INFORMACE

AUTOR
Jaroslav Peregrin
DIMENZE
5,38 MB
NÁZEV SOUBORU
Od jazyka k logice: Filozofický úvod do moderní logiky.pdf

POPIS

Kniha nabízí netradiční úvod do světa moderní logiky. Předkládá čtenáři řadu filozofických otázek, které se týkají východisek a cílů logických teorií a jejich formálních aparátů. Krok za krokem pak ukazuje, jak je logika geneticky spjata s přirozeným jazykem a jak se obrysy běžných i méně běžných logických systémů vynořují z reflexe toho, jak běžně odůvodňujeme svá tvrzení. Nabízí tak alternativu k rozšířené představě, podle níž je smyslem logiky zachycení nějakých velice abstraktních a velice fundamentálních zákonů, které vymezují pole působnosti rozumu. Čtenářsky přístupným, ale netriviálním způsobem otevírá cestu k pochopení klíčových pojmů i metod tzv. klasické logiky i nejvýznamnějších systémů neklasických logik. Může tak být užitečná jak pro čtenáře, kteří se chtějí s logikou seznámit, tak pro ty, kdo už mají toto seznámení za sebou, ale zajímají je otázky, jež učebnice logiky obvykle bez povšimnutí přecházejí.

Chcete si přečíst knihu?Od jazyka k logice: Filozofický úvod do moderní logiky ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jaroslav Peregrin. Číst Od jazyka k logice: Filozofický úvod do moderní logiky Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY