Deník špatného roku

Deník špatného roku - John Maxwell Coetzee | Dcparkrx.org

...říct, že představuje revoluční obrat v literární tvorbě ... TOP 5 tváří regionu roku 2015 - Slovácký deník ... . Osamělost, vášeň, krutost a pomsta ve žhnoucí Africe… Od laureáta Nobelovy ceny za literaturu, autora knih Pomalý muž, Chlapectví, Mládí či Deník špatného roku. Hrdinka kruté a vášnivé novely je dcerou majitele zapadlé farmy v Jižní Africe. Deník špatného roku. Coetzee, John Maxwell. Vydání: Metafora 2008 | Jazyk: čeština | Signatura: AA 56563 "Trojromán" držitele Nobelovy ceny za rok 2003 - příběh setkání tří osob a tří pohledů na svět, které se nemohou více lišit: Starý bohatý spisovatel, krásná mladá žena a bezskrupulózní muž. Čí pohled má ... Coetzee - Deník špatného roku (2008) Me ... Deník špatného roku (John Maxwell Coetzee) | Detail knihy ... ... . Čí pohled má ... Coetzee - Deník špatného roku (2008) Metafora Praha 2008, 1. vydání, 188 stran, obálka v dobrém stavu, uvnitř výborný stav. (A207) Inzerát Kniha Coetzee - Deník špatného roku v okrese Brno-město, cena 99Kč, od bari.prochazkova na Sbazar.cz. Popis: Předání v Brně-Kralove Poli. Deník Kondice Šíp Kafe iReceptář Cars Dům a zahrada TipCars Annonce Realcity Dotyk National ... Zjistit více . Módní výstřelky roku 2014 aneb Jak se NEOBLÉCI na večírek! 10. Rok 2014 byl plný módních úletů. ... kterou vybrala Marie Tomsová, je ale dohromady jak ze špatného starého filmu. Nejhorší na celém modelu je ... Deník špatného roku není špatná kniha. Ale není to ani skvělá kniha. Coetzee se v Čechách nikdy moc neprodával (když získal roku 2003 Nobelovu cenu za literaturu - porota ovšem ocenila především jeho literární zpracování jihoafrického režimu apartheidu a obecně nesvobody -, ... Deník Kondice Šíp Kafe iReceptář Cars ... a předával ji dál. Dneska se takový postoj příliš nenosí; odevšad se na nás hrne jen zvýrazňování toho špatného. ... odeslaná roku 1935. Dal mi ji pan Marcilis, náš soused. Vyklízel půdu v domě po svém tatínkovi, který za první republiky vlastnil místní hostinec, a já ......

INFORMACE

AUTOR
John Maxwell Coetzee
DIMENZE
10,13 MB
NÁZEV SOUBORU
Deník špatného roku.pdf

POPIS

Stárnoucí spisovatel, neuctivá sekretářka a hamižný přítel… Tři hlasy, tři příběhy a jeden život… Naprosto nová forma románové fikce z pera slavného J. M. Coetzeeho! Prominentní stárnoucí spisovatel, jak už to tak mužové ducha a navíc i pera někdy mívají ve zvyku, si zapisuje do deníku poznámky. Na stránkách se vrší postřehy, glosy a názory na všechno možné, od událostí v Guantanámu po uměleckou pravdu snů, od australské demokracie po úvahy o zneuctění a hluboké znepokojení současnou politikou. To je první část, první hlas této knihy. Ve druhé části se stává obyčejným, sympatickým pánem odvedle, sousedem, který vypráví běžné příhody pohledné mladé ženě, s níž se setká v prádelně domu, kde oba bydlí. Rozeznívá se druhý hlas. Anya, ona bystrá mladá žena, kterou si najal, aby mu deníkové poznámky přepisovala, ale vzdor tomu přehnanou uctivostí ke svému zaměstnavateli neoplývá. Její přítel Alan, pro něhož nejvyšší hodnotu představují peníze, potom už vůbec ne. Pohrdá vším, čemu spisovatel věří, a nestydí se proti němu intrikovat. Anya nechává zaznít také svůj, třetí hlas... Deník zlého roku je obdivuhodné dílo o osamělosti, přátelství a nejrůznějších podobách lásky jako mnohé jiné knihy. Ve skutečnosti se jim však vůbec nepodobá. A není žádnou nadsázkou říct, že představuje revoluční obrat v literární tvorbě. Zatímco u jiných příběhů je běžné vyprávět je z hlediska jedné postavy, zde jsou hned tři výpovědi, tři možnosti, jak na vše nahlížet a všechno pochopit. A je jen na čtenáři, se kterým z vypravěčů se ztotožní, kterého odsoudí, kterého polituje... Jednotlivé příběhy se na každé stránce setkávají ve třech samostatných oddílech (v závislé časové linii) graficky od sebe oddělených linkou. Čtenáři tak vlastně dostávají do ruky tři knihy v jedné.

Chcete si přečíst knihu?Deník špatného roku ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor John Maxwell Coetzee. Číst Deník špatného roku Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY