Pirát jejího veličenstva - sir Francis Drake

Pirát jejího veličenstva - sir Francis Drake - Ivan Brož | Dcparkrx.org

...také velkého mořeplavce a objevitele. O čem je kniha Pirát jejího Veličenstva? Jméno Sir Francis Drake skrývá napínavý životní příběh „státního piráta" ve službách anglické královny Alžběty I, ale také velkého mořeplavce a objevitele ... Francis Drake: Pirát z vůle královny - 21stoleti.cz ... . Odehrává se na pozadí soupeření dvou námořních mocností 16. století - Španělska krále Filipa II. a ostrovní ... Elektronická kniha: Pirát jejího Veličenstva Autor: Ivan Brož - Jméno Sir Francis Drake skrývá napínavý životní příběh „státního piráta" ve službách anglické královny Alžběty I, ale také velkého mořeplavce a objevitele. Inzerát č. 118809745: kniha Pirát Jejího Veličenstva Sir Francis Drake, Cena: 45 Kč, Lokalita: Náchod Pirát jejího veličenstva Sir Francis Drake - Ivan Brož. Jméno Sir Francis Drake skrývá napínavý životní příběh státního piráta ve služb ... Pirát Jejího Veličenstva Francis Drake - Ivan Brož — Kniha.cz ... . Inzerát č. 118809745: kniha Pirát Jejího Veličenstva Sir Francis Drake, Cena: 45 Kč, Lokalita: Náchod Pirát jejího veličenstva Sir Francis Drake - Ivan Brož. Jméno Sir Francis Drake skrývá napínavý životní příběh státního piráta ve službách anglické královny Alžběty I, ale také velkého mořeplavce a objevitele. Odehrává se na pozadí soupeření dvou námořních... Pirát jejího veličenstva Sir Francis Drake. BROŽ Ivan. do 2 týdnů ... Ivan Brož, Pirát Jejího Veličenstva: sir Francis Drake, Epocha (ČR, od r. 1989), 2009 James Ponti , Piráti z Karibiku - Na vlnách podivna , Egmont (ČR), 2011 Friedrich Gerstäcker , Piráti na Mississippi , Mladé letá, 1977 Pirát jejího Veličenstva. Nakladatelství: Epocha. ... Máte dotaz? Jméno Sir Francis Drake skrývá napínavý životní příběh „státního piráta" ve službách anglické královny Alžběty I, ale také velkého mořeplavce a objevitele. Odehrává se na pozadí soupeření dvou námořních mocností 16. století - Španělska ... Pirát Jejího Veličenstva Francis Drake (česky) ... Jméno Sir Francis Drake skrývá napínavý životní příběh velkého mořeplavce-objevitele a „státního piráta" ve službách anglické královny Alžběty I. Odehrává se na pozadí soupeření dvou námořních mocností 16. století - Španělska krále Filipa II. a ... sir Francis Drake (1540 - 1596) ... kde tehdy přistál nalezena destička s nápisem oznamujícím zabrání této země jménem jejího Veličenstva Alžběty I. Poté se vydal napříč Pacifikem k Molukám, ... S ním se pak zúčastnil porážky "armady" v průlivu La Manche a jejího následného pronásledování v Severním moři....

INFORMACE

AUTOR
Ivan Brož
DIMENZE
4,66 MB
NÁZEV SOUBORU
Pirát jejího veličenstva - sir Francis Drake.pdf

POPIS

Jméno Sir Francis Drake skrývá napínavý životní příběh "státního piráta" ve službách anglické královny Alžběty I, ale také velkého mořeplavce a objevitele. Odehrává se na pozadí soupeření dvou námořních mocností 16. století - Španělska krále Filipa II. a ostrovní Anglie snažící se vymanit z absolutní španělské převahy v Atlantiku a demonstrovat svou vůli zúčastnit se také pronikání do světa. To se však nelíbí panovníkovi mocné a rozsáhlé španělské říše. Snaží se vůli Angličanů překazit, a to i za cenu vměšování se do vnitřních záležitostí anglického království. Anglie vrací úder i v podobě akcí "státních pirátů", kteří s královniným souhlasem přepadají španělské lodě vracející se s kořistí zlata a stříbra z Nového světa. Nejslavnější z nich - Drake - vstupuje do dějin především jako kapitán, jehož plavba kolem světa (1577-1580) se stala událostí číslo 1; ekonomický přínos plavby, vojenské úspěchy při ničení španělských lodí i objevitelské poznatky překonaly vše, co se až dosud někomu podařilo.

Chcete si přečíst knihu?Pirát jejího veličenstva - sir Francis Drake ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ivan Brož. Číst Pirát jejího veličenstva - sir Francis Drake Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY