Příjemné závislosti: Inscenovaná fotografie 70. let

Příjemné závislosti: Inscenovaná fotografie 70. let - Jiří Pátek | Dcparkrx.org

...hkupectve na Slovensku Gorila.sk Kniha: Reklamní a produktová fotografie (Jan Jindra) [CZ](Jan Jindra) a ďalších 160 000 kníh, filmov, CD so skvelými ZĽAVAMI ... Fotografie - www.publikace.net ... . Nakupujte najvýhodnejšie v najväčšom kníhkupectve na Slovensku Gorila.sk Příjemné závislosti Inscenovaná fotografie 70. let by Jiri Patek, Jiří Pátek, Moravská Galerie, Česko. Pražákův Palác Paperback, 113 Pages, Published 2009 ISBN-13: 978-80-7027-203-9, ISBN: 80-7027-203-1 Česká fotografie 20. století, Praha, Městská knihovna, Galerie hlavního města Prahy 2007 - Fotografie 70. let v ČSR, Klatovy, Galerie Klatovy‐Klenová Fotografie jako území s ... Fotografie jako území svobody - Novinky.cz ... . století, Praha, Městská knihovna, Galerie hlavního města Prahy 2007 - Fotografie 70. let v ČSR, Klatovy, Galerie Klatovy‐Klenová Fotografie jako území svobody SALON V Pražákově paláci Moravské galerie v Brně je do 18. října otevřena fotografická výstava Příjemné závislosti (Inscenovaná fotografie 70. let)....

INFORMACE

AUTOR
Jiří Pátek
DIMENZE
5,57 MB
NÁZEV SOUBORU
Příjemné závislosti: Inscenovaná fotografie 70. let.pdf

POPIS

Fotografie se momentálně nachází ve fázi, která bývá označována jako „doba po umělecké fotografii“. S koncem jedné historické etapy přichází kritické ohlédnutí, které hodnotí, vyjasňuje a nově definuje věci, které byly bez časového odstupu neviditelné.Jednou z cest, jak zpětně pochopit podstatu éry umělecké fotografie, může být analýza fenoménů, které se ocitly na periferii zájmu. Vize fotografie jako umění byla v několika předešlých desetiletích ideou jednotící veškerou aktivitu oboru. Mezery, které zanechala v historii fotografie, sbírkových fondech a ve výstavní činnosti, lze chápat jako přirozené a logicky zdůvodnitelné důsledky působení preferenčního systému směrovaného na jediný úběžník, přesto je třeba je vysvětlit. Projekt Příjemné závislosti se zaměřil na inscenovanou fotografii70. let, kterou dobová kritika opatřila nálepkami manýrovitosti, vyumělkovanosti a křečovitosti.Snaha vysvětlit důvody takového postoje otevírá tradiční problém poměru amatérské a profesionální fotografie a řadu s ním souvisejících podtémat.

Chcete si přečíst knihu?Příjemné závislosti: Inscenovaná fotografie 70. let ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jiří Pátek. Číst Příjemné závislosti: Inscenovaná fotografie 70. let Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY