Tajný deník

Tajný deník - Sebastian Barry | Dcparkrx.org

...í Adriana Molea 1984; Pravdivá zpověď Adriana Molea 1989; Adrian Mole - Léta v divočině 1993; Adrian Mole - Léta u kapučína 1999; Adrian Mole a zbraně hromadného ničení 2004; Ztracené deníky Adriana Molea 1999 - 2001 2008; Adrian Mole - léta prostoty 2009; Další tvorba ... Sue Townsendová - Tajný deník Adriana Molea | Čtenářský ... ... . Coventry na útěku - příběh ženy, která se skrývá ... Johan Fabricius: Tajný deník čínské císařovny | foto: Radioservis. Zachytil tak sugestivně příběh ženy, která své skutečné názory mohla uprostřed nepřátel a pochlebníků svěřit jedině papíru. Materiál k poutavému a svým způsobem ojedinělému románu nalezl autor za svých četných pobytů v Číně. Tohle není jenom tajný den ... Můj tajný deník - Megaknihy.cz ... . Zachytil tak sugestivně příběh ženy, která své skutečné názory mohla uprostřed nepřátel a pochlebníků svěřit jedině papíru. Materiál k poutavému a svým způsobem ojedinělému románu nalezl autor za svých četných pobytů v Číně. Tohle není jenom tajný deník, ale mnohem víc. Co se v něm všechno skrývá? Stránky, na které si dívky můžou zapisovat, co se jim líbí, o čem sní, z čeho mají radost i co jim dělá starosti. Stránky, kam si můžou zaznamenat informace o své rodině, domácích mazlíčcích, kamarádkách i láskách. Do deníku lze vložit microSd kartu a poslouchat tak přímo z něj svojí nejoblíbenější hudbu. Kidi Secret Safe - Můj tajný deník má plnohodnotnou klávesnici se všemi českými písmeny (ve slovenské verzi se slovenskými) se kterými lze do diáře zapsat všechny potřebné kontakty, události i zážitky. Vytvořte si svůj Tajný deník a nechejte své přátele zodpovědět všechny vaše otázky Vítám vás na mém blogu! Tak to jsem já. Knihomol, milovník focení a psaní. Můj blog je především o knihách, ale občas se tu objeví i něco z cestování, nebo z mého osobního života. Tajný deník Adriana Molea v Městském divadle v Mostě - Duration: 2:48. Statutární město Most 1,643 views. 2:48. The Secret Diary Of Adrian Mole | Part 2 ... Ahojky lidi je tu konečně video z mým deníkem. Na začátek se chci omluvit že se to video tak třese a že už dlouho nebyly videa. A prosím napište mi co by jste chtěli jako special za ... Český-jazyk.cz - ČTENÁŘSKÝ DENÍK » rozbor díla: Tajný deník Adriana Molea (Sue Townsendová) - Knížka vypráví o 13 a tři čtvrtě starém klukovi, který se smrtelně zamiloval. A...

INFORMACE

AUTOR
Sebastian Barry
DIMENZE
11,41 MB
NÁZEV SOUBORU
Tajný deník.pdf

POPIS

Historie může být napínavým příběhem plným romantiky i utrpení. Můžeme ji brát jako bernou minci, anebo ji různě interpretovat. Jsou autoři, kteří nechápou dějiny jako něco neměnného a daného, ale spíš jako prapodivnou, ošemetnou věc plnou omylů a přehmatů. Sebastian Barry zachytil v Tajném deníku bezmála celé 20. století. Román je strukturován jako deníky dvou pisatelů: psychiatra Williama Grena, který pracuje v léčebně pro duševně nemocné, a Roseanne McNultyové, pacientky, o které se pořádně ani neví, kolik jí je… Možná 90, možná už 100, podle záznamů je jisté jen to, že strávila v ústavech víc než 60 let. Roseanne se snaží v deníku vylíčit vlastní verzi svého nešťastného života - když byla mladá, byl její otec zabit a matka se zbláznila. Stačilo málo: nařknout ji z cizoložství, nymfomanie, udělat z ní blázna a zbavit se jí jednou provždy. Psychiatr je přesvědčen o tom, že žena blázen není a ani nikdy nebyla, a chce o jejím životě zjistit co nejvíc. Čím hlouběji se v knize noříme do jejich nitra, tím víc nás překvapuje, co všechno mají společné. Na osudech obou postav spisovatel ukázal, jak traumatické mohou být vzpomínky. Jejich příběh je nejen osobní tragédií dvou lidí, ale především metaforou Irska 20. století. I to je poznamenáno konzervativismem, netolerancí, nesnášenlivostí a agresivitou, i to se dodnes pokouší na některé události raději zapomenout. Dějiny, stejně jako lidská paměť, jsou plné nenaplněných snů, zoufalství, zklamání a proher. Román byl nominován do nejužšího výběru na Man Bookerovu cenu. V roce 2009 získal Sebastian Barry ocenění Costa Book Awards za nejlepší knihu roku.

Chcete si přečíst knihu?Tajný deník ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Sebastian Barry. Číst Tajný deník Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY