Proroci, jejich slova a jejich svět

Proroci, jejich slova a jejich svět - Jiří Hoblík | Dcparkrx.org

...Proroci, jejich slova a jejich svět, která je věnována starověké profétii ... Proroci,jejich slova a jejich svět - Jiří Hoblík | Knihy ... ... . V první části se autor zabývá otázkou, co profétií rozumět a jak ji zařadit, a sleduje její dějiny od prvních dokladů na starém Předním východě až po rané křesťanství. V první části se autor zabývá otázkou, co profétií rozumět a jak ji zařadit, a sleduje její dějiny od prvních dokladů na starém Předním vých... Proroci, jejich slova a jejich svět Vyšehrad Hoblík Jiří: Proroci, jeji ... E-kniha: Proroci, jejich slova a jejich svět | Knihy.ABZ.cz ... ... Proroci, jejich slova a jejich svět Vyšehrad Hoblík Jiří: Proroci, jejich slova a jejich svět . Přestože „proroci" tvoří významnou část hebrejské bible a jejich knihy byly převzaty i do křesťanského kánonu, literatury věnované tomuto tématu je v našem prostředí poskrovnu.Tuto nerovnováhu chce napravit obsáhlá monografie Jiřího Hoblíka Proroci, jejich slova a jejich svět, která je věnována ... Proroci, jejich slova a jejich svět (Ukázka, strana 99) Přestože „proroci" tvoří významnou část hebrejské bible a jejich knihy byly převzaty i do křesťanského kánonu, literatury ... Hledáte Jiří Hoblík: Proroci, jejich slova a jejich svět? Dál už hledat nemusíte! Ušetřete až 40 Kč. Cena od 209 Kč. Porovnání cen v ALZA.cz, KASA.cz, MALL.cz a dalších 3000+ eshopech na SROVNAME.cz. Tuto nerovnováhu chce napravit obsáhlá monografie Jiřího Hoblíka Proroci, jejich slova a jejich svět, která je věnována starověké profétii. V první části se autor zabývá otázkou, co profétií rozumět a jak ji zařadit, a sleduje její dějiny od prvních dokladů na starém Předním východě až po rané křesťanství. Proroci, jejich slova a jejich svět Prodej skončil Proroci představují nanejvýš zajímavý a významný jev starověkých náboženských dějin. Kromě toho prorocké knihy tvoří po Pentateuchu neboli pěti knihách Mojžíšových druhou základní část hebrejské bible, která sama je židovským kánonem a zároveň součástí ... Tuto nerovnováhu chce napravit obsáhlá monografie Jiřího Hoblíka Proroci, jejich slova a jejich svět, která je věnována starověké profétii. V první části se autor zabývá otázkou, co profétií rozumět a jak ji zařadit, a sleduje její dějiny od pr...

INFORMACE

AUTOR
Jiří Hoblík
DIMENZE
9,44 MB
NÁZEV SOUBORU
Proroci, jejich slova a jejich svět.pdf

POPIS

Přestože „proroci“ tvoří významnou část hebrejské bible a jejich knihy byly převzaty i do křesťanského kánonu, literatury věnované tomuto tématu je v našem prostředí poskrovnu. Tuto nerovnováhu chce napravit obsáhlá monografie Jiřího Hoblíka Proroci, jejich slova a jejich svět, která je věnována starověké profétii. V první části se autor zabývá otázkou, co profétií rozumět a jak ji zařadit, a sleduje její dějiny od prvních dokladů na starém Předním východě až po rané křesťanství. Protože odkaz hebrejské tradice je nejobsáhlejší a bádání mu věnuje největší pozornost, je zvláštní prostor vyhrazen právě prorokům hebrejským. Druhá část knihy se pokouší z různých úhlů postihnout fenomén hebrejské profétie a formální a obsahové rysy starozákonní prorocké literatury, ale nalezneme tu i obecnější úvahy, například o prorocké inspiraci.

Chcete si přečíst knihu?Proroci, jejich slova a jejich svět ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jiří Hoblík. Číst Proroci, jejich slova a jejich svět Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY