Islám

Islám - Karen Armstrongová | Dcparkrx.org

...ulmánok az iszlámot az első, az egyetlen igaz, (szellemileg) a világ keletkezése óta létező ... Islám - Světová náboženství ... ... Islam (/ ˈ ɪ s l ɑː m /; Arabic: اَلْإِسْلَامُ ‎, romanized: al-'Islām [alʔɪsˈlaːm] (), literal meaning submission or return to God), is an Abrahamic monotheistic religion teaching that there is only one God (), and that Muhammad is a messenger of God. It is the world's second-largest religion with over 1.8 billion followers or 24.1% of the world's population, known ... Islám - o 600 let mladší nábo ... Islám - Wikipedie ... .8 billion followers or 24.1% of the world's population, known ... Islám - o 600 let mladší náboženství než křesťanství je spojené s osobou proroka Muhammada. 00:19 Islám 01:29 Prorok Muhammad Podpořte kanál ODBĚRem nových videí: http ... Jaký je vzdělávací systém ve Spojených státech a v České republice? Jaká je etika dnešní společnosti a je, nebo není islám nebezpečný? Další Osobností Plus je filozof ... Aniconism in Islam not only deals with the material image, but touches upon mental representations as well. It is a problematic issue, discussed by early theologians , as to how to describe God , Muhammad and other prophets, and, indeed, if it is permissible at all to do so. Islam (iné názvy: nespisovne, ale často islám, iné (zriedkavé) názvy: moslimstvo, mohamedánstvo, musulmanstvo, mohamedanizmus; arab. الإسلام - al-islám ) je monoteistické, univerzálne, abrahámovské náboženstvo, založené na učení proroka Mohameda, ktoré vyznáva viac, ako 1,5 miliardy ľudí. Vyznávači islamu pokladajú svoje náboženstvo za prirodzenú ... Is·lam (ĭs-läm′, -lăm′, ĭz-, ĭs′läm′, ĭz′-) n. 1. A monotheistic religion characterized by the doctrine of absolute submission to God and by reverence for Muhammad as the chief and last prophet of God. 2. a. The people or nations that practice Islam; the Muslim world. b. The civilization developed by the Muslim world. [Arabic 'islām ... euRABIA - Islám dobývá Evropu, Eurabia.cz ji brání. 5.8K likes. Informujeme o životě muslimů na Západě i v arabském světě. Sledujeme současný život muslimských komunit v České republice. Navštivte... Islám. Muslimské náboženství, které praktikuje 1,1 miliardy věřících, je svým početním významem dnešním druhým světovým náboženstvím. Toto monoteistické náboženství, založené kázáním proroka Mohameda, je kultem, tradicí, životní řeholí i projektem života ve společnosti. Islámské nauky a islám v praxi. 2,444 likes · 143 talking about thi...

INFORMACE

AUTOR
Karen Armstrongová
DIMENZE
6,88 MB
NÁZEV SOUBORU
Islám.pdf

POPIS

Žádné jiné náboženství není obestřeno obavami z neznámého tak jako islám. Náboženství, které se jako jediné může pochlubit stoupajícím počtem přívrženců. Mezi obvyklé představy Evropana či Američana o islámu patří jeho extrémní formy – terorismus, diktátorské režimy nebo utlačování žen. Kniha se pokouší tento jednostranný pohled poopravit: poukazuje na myšlenkovou bohatost a komplexnost islámského učení v otázkách věroučných, právních i etických. Podává přehled dějin islámu od Mohamedova vystoupení přes rozrůznění šířící se nové víry v tak odlišných místech světa, jako je Arabský poloostrov, severní Afrika, Persie a Indie. Evropskému čtenáři poskytuje příležitost uvědomit si tváří v tvář jinému svou vlastní identitu.

Chcete si přečíst knihu?Islám ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Karen Armstrongová. Číst Islám Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY