Atlas minerálů: České a Slovenské republiky

Atlas minerálů: České a Slovenské republiky - Jiří Kouřimský, | Dcparkrx.org

...odních kapitolách jsou popsány základní vlastnosti minerálů, jejich morfologie a zákonitosti jejich vzniku v různých geologických podmínkách, atlasová část zahrnuje všechny důležité druhy minerálů zjištěné v obou republikách ... Atlas minerálů České a Slovenské republiky (Jiří Sejkora ... ... . TOP 5 Nejkrásnějších míst v České republice Konečně jsme pro vás připravili video o naší rodné České republice. Konkrétně se dnes podíváme na 5 nejkrásnějších přírodních ... Atlas minerálů České a Slovenské republiky kniha od: Jiří Kouřimsk ... Kniha Atlas minerálů České a Slovenské republiky je v. Knihotéce: 3x: Chystám se číst: 2x: Chci si koupit: 1x: Nápověda - Podmínky užit ... Atlas migrace ... Kniha Atlas minerálů České a slovenské republiky - Sejkora ... ... ... Atlas minerálů České a Slovenské republiky kniha od: Jiří Kouřimsk ... Kniha Atlas minerálů České a Slovenské republiky je v. Knihotéce: 3x: Chystám se číst: 2x: Chci si koupit: 1x: Nápověda - Podmínky užit ... Atlas migrace ptáků České a Slovenské republiky ... Práce na Atlasu započaly v roce 2004, a o čtyři roky později spatřil světlo světa náš, český Atlas migrace. V měřítku střední a východní Evropy se jedná o unikání dílo, které nemá obdoby. V rámci celého kontinentu jsme byli po Švédsku, Velké Británii, Norsku ... Kniha volně navazuje na Atlas hnízdního rozšíření ptáků v ČR. Autoři touto knihou zpřístupňují široké veřejnosti výsledky kroužkování ptáků a po Švédsku, Velké Británii, Norsku a Dánsku jsme dalším státem, který vydal publikaci tohoto zaměření. Úvodní část je věnována historii a metodice kroužkování ptáků v České a Slovenské republice i v Evropě. V České republice se v vyskytuje v Krušných horách (Měděnec), u Kutné Hory (Malešov, Vlastějovice) a na Českomoravské vrchovině (např. u Budče, kde probíhal průzkum ložiska do roku 1961, nebo bývalé skarnové lomy na železo Železinka u Bystřice nad Pernštejnem a Pernštejn).Těžil se rovněž v Krkonoších (Herlíkovické štoly). Atlas ryb, obojživelníků a plazů České a Slovenské republiky / Hlavní autor: Dungel, Jan, 1951- Vydáno: (2011) Atlas migrace ptáků České a Slovenské republiky = Czech and Slovak bird migration atlas / Vydáno: (2008) Atlas minerálů České a Slovenské republiky. Atlas minerálů České a Slovenské republiky Název. Jiří Kouřimský Jiří Sejkora Autoři. Jiří Kouřimský Jiří Sejkora Autor. 0048648Kód: 9788020013170EAN: 80-200-1317-2ISBN: Academia Výrobce: DUNGEL, Jan a Jiří GAISLER. Atlas savců České a Slovenské republiky.Vyd. 1. Praha: Academia, 2002. 150 s. ISBN 8020010262. Další formáty: BibTeX LaTeX RIS Kupte knihu Atlas savců České a Slovenské republiky od Jan Dungel, Jiří Gaisler na Martinus.cz. Čtenářské recenze Poštovné nad 999 Kč zdarma Slevy na bestsellery 25 % Kupte knihu Atlas ptáků České a Slovenské republiky - nové vydání od Jan Dungel, Karel Hudec na Martinus.cz. Čtenářské recenze Poštovné nad 999 Kč zdarma Slevy na bestsellery 25 %...

INFORMACE

AUTOR
Jiří Kouřimský,
DIMENZE
3,18 MB
NÁZEV SOUBORU
Atlas minerálů: České a Slovenské republiky.pdf

POPIS

Kniha je součástí řady atlasů přírodnin České a Slovenské republiky. V úvodních kapitolách jsou popsány základní vlastnosti minerálů, jejich morfologie a zákonitosti jejich vzniku v různých geologických podmínkách, atlasová část zahrnuje všechny důležité druhy minerálů zjištěné v obou republikách. U méně běžných druhů jsou uvedeny všechny známé lokality, u hojnějších minerálů jsou vybrána nejdůležitější naleziště. V popisu jednotlivých minerálů je věnována zvláštní pozornost vlastnostem (štěpnost, barva, různost krystalového vývoje apod.), které jsou charakteristické pro vzájemné rozlišení podobných druhů. Fotografie popisovaných nerostů jsou z velké části unikátní či poprvé zveřejněné. Publikace je určena nejen odborníkům, ale všem zájemcům o neživou přírodu ČR a SR.

Chcete si přečíst knihu?Atlas minerálů: České a Slovenské republiky ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jiří Kouřimský,. Číst Atlas minerálů: České a Slovenské republiky Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY