Nepál. Stručná historie států

Nepál. Stručná historie států - Stanislava Vavroušková | Dcparkrx.org

...stavu UK v Praze a Káhiře (mj. autor knihy Staří Egypťané, oceněné Zlatou stuhou) přináší stručný a čtivý přehled dějin Egypta ... Dejiny a fakty - ABCKNIHY.sk ... . Své líčení začíná pravěkem, odpovídající pozornost ... Třetí svazek edice Stručná historie států pojednává o dějinách a kultuře Řecka od starověku, přes období byzantské říše a následnou tureckou nadvládu až po osvobozenecký boj a moderní... Historie starověkých civilizací - SUN . V této knize se dozvíš, jak žila první lidská společenství v paleolitu, proč začali lid ... Dejiny a fakty - ABCKNIHY.sk ... ... Historie starověkých civilizací - SUN . V této knize se dozvíš, jak žila první lidská společenství v paleolitu, proč začali lidé v neolitu zakládat osady a jak začaly vznikat městské státy, z nichž se později vyvinuly první civilizace. Poznáš také historii starověkého Egypta, Řecka a Říma. Stručná historie států edice. 93 knih, nakladatelství Libri. Tanzanie J. Dejmek, 2019 Koupit Koupit eknihu Kambodža - Stručná historie států Cena: 100 ... Stanislava Vavroušková Nepál - Stručná historie států Cena: 80,- K č; Detail: ... V edici Stručná Historie Států, kterou vydává nakladatelství Libri, letos vyšel i díl o dějinách Vietnamu. Jeho autorkou je PhDr. Petra Müllerová, která vystudovala vietnamistiku na Filozofické fakultě UK, několik let strávila ve Vietnamu a donedávna také působila jako vedoucí oboru Vietnamistika FF UK....

INFORMACE

AUTOR
Stanislava Vavroušková
DIMENZE
6,72 MB
NÁZEV SOUBORU
Nepál. Stručná historie států.pdf

POPIS

Malé království v klínu nejvyššího pohoří naší planety – izolace byla důležitým dějinným faktorem, stejně jako náboženské a kulturní vlivy Tibetu a Indie – prožívalo nejen bouřlivé dějiny ve střetu starověkých civilizací, střídání středověkých dynastií, bojů mezi místními kmeny i časté a krvavé palácové převraty, ale má i neméně bouřlivou současnost: boj proti autokratické vládě i rebelujícím maoistům. Přesto svou exotičností i krásami láká stále více turistů.

Chcete si přečíst knihu?Nepál. Stručná historie států ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Stanislava Vavroušková. Číst Nepál. Stručná historie států Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY