Vzpomínky nebeského jezdce

Vzpomínky nebeského jezdce - Filip Jánský | Dcparkrx.org

...mann Richard, Drebota Jindřich: Vzpomínky nebeského jezdce Osobní příběh palubního střelce RAF, který na konci války bojoval i na východní frontě ... AB antikvariát, Brno - Kounicova ... . Publikoval pod jménem Filip Jánský. databazeknih.cz, rafaci.cz. Janouch Svatopluk: Světla a stíny Paměti stíhacího esa, pilota 310. čs. stíhací perutě RAF z Holína u ... Vzpomínky nebeského jezdce. Dobří vojáci padli-ze vzpomínek válečného pilota. Přisolíme si vzpomínky válečného letce ... F. Jansky - Vzpominky nebeskeho jezdce, MAC, 1999 ... ten "Skautik", obcanskym jmenem Richard Husmann, nebyl ... Vzpomínky nebeského jezdce - Filip Jánský | Databáze knih ... . Přisolíme si vzpomínky válečného letce ... F. Jansky - Vzpominky nebeskeho jezdce, MAC, 1999 ... ten "Skautik", obcanskym jmenem Richard Husmann, nebyl nikdo jiny nez Filip Jansky, ktery v roce 1964 ... 30. srpna - 5. září 1922 se narodil Filip Janský, vlastním jménem Richard Husmann, prozaik....

INFORMACE

AUTOR
Filip Jánský
DIMENZE
4,69 MB
NÁZEV SOUBORU
Vzpomínky nebeského jezdce.pdf

POPIS

Neobyčejně sugestivní vzpomínky válečného letce, později autora proslulé knihy Nebeští jezdci, podle níž byl natočen stejnojmenný proslulý film. Mezi našimi letci v řadách RAF za války byl palubní střelec Richard Husmann jedním z největších průšvihářů, byl však zároveň vůbec nejmladším z letců a patřil mezi nejodvážnější. Do armády dobrovolně vstoupil jako sedmnáctiletý, musel si přidat roky, aby ho přijali. Měl neobyčejně vyvinutý smysl předtuchy, takže nejednou pak neuposlechl rozkaz a s příslušným bombardovacím letounem neodletěl. Takový stroj vždy havaroval nebo se z operace nevrátil... Spolubojovníci ho měli rádi nejen pro jeho odvahu, ale i za projevované kamarádství, čestnost a hrdost. Sám dokonce nejednou létal na bojové operace proti všem předpisům "načerno", navíc, říkal tomu "moje soukromá válka". Na konci války letecky bojoval na východní frontě, kde utrpěl své druhé těžké zranění. Zůstal neobyčejně skromný a jen málokdo věděl, že se i v jiných svých literárních dílech skrývá za pseudonym Filip Jánský.

Chcete si přečíst knihu?Vzpomínky nebeského jezdce ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Filip Jánský. Číst Vzpomínky nebeského jezdce Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY