Až umřeš, nikdo už ti nebude chtít sahat na prsa

Až umřeš, nikdo už ti nebude chtít sahat na prsa - Stanislav Beran | Dcparkrx.org

...zvoleno „povolit soubory cookie", abyste si mohli jejich prohlížení užít co nejlépe ... Stanislav Beran | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví ... . Jestliže budete dále používat tyto webové stránky, aniž byste změnili nastavení souborů cookie, nebo kliknete na tlačítko „Přijmout" níže, vyjádříte tak svůj ... Kupte nebo prodejte knihu Až umřeš, nikdo už ti nebude chtít sahat na prsa v online antikvariátu TrhKnih.cz Svou prozaickou prvotinou, povídkovým souborem Až umřeš, nikdo už ti nebude chtít sahat na prsa (2007) se Stanislav Beran přiřadil k autorům, kteří dokáží hodnověrně a bez zbytečné popisnosti zachytit atmosféru okamžiku. Jeho hrdiny jsou obyčejní lidé, jejich dramata nenápadná, ale zato opravdu uvěřite ... Až umřeš, nikdo už ti nebude chtít sahat na prsa ... ... . Jeho hrdiny jsou obyčejní lidé, jejich dramata nenápadná, ale zato opravdu uvěřitelná. Debutoval básnickou sbírkou Zlodům (2002), ale záhy se začal věnovat próze. Vydal povídkový soubor Až umřeš, nikdo už ti nebude chtít sahat na prsa (2007), novelu Hliněné dny (2009) a další soubor povídek Žena lamželezo a polykač ohně (2013). Působí jako manažer ve farmaceutické firmě. Až umřeš, nikdo už ti nebude chtít sahat na prsa. Tak se jmenuje sbírka povídek, která proslavila hradeckého spisovatele Stanislava Berana. Jednoho z generace 77. Když se řekne Hliněné dny nebo Zlodům, většině obyvatel Hradce se vybaví jedno jméno. Stanislav Beran. Jeho knihy ... Až umřeš, nikdo už ti nebude chtít sahat na prsa. Kdo napsal knihu Až umřeš, nikdo už ti nebude chtít sahat na prsa? Autorem je Stanislav Beran. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. ČBDB.cz - Databáze knih. Do české literatury se Stanislav Beran zapsal před deseti lety skvělým povídkovým souborem ze současnosti nazvaným Až umřeš, nikdo už ti nebude chtít sahat na prsa. Zařadil se tak po bok mistrům prozaické zkratky, jakými jsou Jan Balabán či Jiří Hájíček. Po novele Hliněné dny se šestatřicetiletý prozaik Stanislav Beran vrací k žánru povídek, jímž zaujal už ve své prvotině Až umřeš, nikdo už ti nebude chtít sahat na prsa. Ve svém nejnovějším díle Beran shromáždil příběhy nejen lidí, účtujících s minulostí či svými neúmyslnými a často nemilovanými rolemi. Až umřeš, nikdo už ti nebude chtít sahat na prsa - Beran Stanislav - Trochu rabiátské, ale i tápající figury z vesnic a maloměsta, nehrdinští hrdinové povídkové knihy Stanislava Berana jsou obtíženi všednodenními starostmi, které je nečekaně uvrhnou Jihočeský prozaik Stanislav Beran (1977) přichází s novelou Hliněné dny. Stejně jako slibný předloňský debut - povídkový soubor nazvaný Až umřeš, nikdo už ti nebude chtít sahat na prsa - tak i druhou Beranovu knihu vydal brněnský Host. Po novele Hliněné dny se prozaik Stanislav Beran (nar. 1977) vrací s porcí povídek, žánrem, v němž je nejsilnější a kterým zaujal už ve své úspěšné prvotině Až umřeš, nikdo už ti nebude chtít sahat na...

INFORMACE

AUTOR
Stanislav Beran
DIMENZE
3,12 MB
NÁZEV SOUBORU
Až umřeš, nikdo už ti nebude chtít sahat na prsa.pdf

POPIS

Trochu rabiátské, ale i tápající figury z vesnic a maloměsta, nehrdinští hrdinové povídkové knihy Stanislava Berana jsou obtíženi všednodenními starostmi, které je nečekaně uvrhnou do trýznivých tázání. Chtě nechtě musí promýšlet otázky viny, odpuštění i bolestných traumat z minulosti. Dilemata obtěžkávají postavy novými vztahy a osudovými zvraty, směřujícími ke křehké katarzi.Tato carverovská nedořečenost však dává čtenáři možnost vlastní interpretace i důvěrnějšího kontaktu s postavami. Hlavní perspektivu Beranova psaní ovšem nepředstavuje suchopárné přemítání o životě, ale především čtivý a uvěřitelný příběh. Na čtenáře se obrací hotový autor, jenž vládne bohatým jazykem a stylem odpovídajícím žánru i charakterům postav.

Chcete si přečíst knihu?Až umřeš, nikdo už ti nebude chtít sahat na prsa ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Stanislav Beran. Číst Až umřeš, nikdo už ti nebude chtít sahat na prsa Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY