Křišťálová noc: Předehra záhuby

Křišťálová noc: Předehra záhuby - Martin Gilbert | Dcparkrx.org

...la ... historie, politika > křišťálová noc ... Německo si připomíná Křišťálovou noc i výročí založení ... ... . předehra záhuby. neŽ si pŘijdete zboŽÍ nezÁvaznĚ prohlÉdnout nebo zakoupit, je nutnÉ nÁm nejprve napsat mail nebo vyplnit objednÁvku a poČkat na naŠi odpovĚĎ. potŘebujeme Časovou prodlevu k vyhledÁnÍ a nachystÁnÍ zboŽÍ. platebnÍ karty nepŘijÍmÁme. Křišťálová noc významně přispěla k radikalizaci nacistické protižidovské politiky a pomohla přesvědčit řadu německých Židů o nutnosti emigrovat. ... Křišťálová noc. Předehra záhuby. P ... Křišťálová noc: těžkooděnci a neonacisté v Praze - tn.cz ... . ... Křišťálová noc. Předehra záhuby. Praha: BB/art, 2007, s. 286., mapová příloha. Přeložila Petruška Šustrová. Můžeme s nimi bojovat v jejich vlastním duchu - oko za oko, zub za zub." (Křišťálová noc: předehra záhuby, BB/art, 2007). Naopak zprávy zahraničních dopisovatelů hovořily takto: „Velká obchodní centra vypadala jako po náletu," psal Daily Herald z Berlína. „Vitríny byly vyrvané ze zdí, nábytek rozlámaný a ... Kupte knihu Křišťálová noc (Martin Gilbert) v ověřeném obchodě. Prolistujte stránky knihy, přečtěte si recenze čtenářů, nechte si doporučit podobnou knihu z nabídky více než 16 miliónů titulů. Křišťálová noc předehra záhuby Z deníku radiotelegrafisty Unikátní válečný deník Sgt... od 200 Kč 1 poptávka Pilot Tempestu od 39 Kč 1 poptávka Rozsáhlý pogrom na Židy je označován jako Křišťálová noc. Název pochází od střepů z výloh tisíců obchodů židovských majitelů, které byly v noci z 9. na 10. listopadu 1938 vypleněny. Podle nejčastěji uváděných informací si pogrom vyžádal 91 mrtvých a 191 vypálených synagog. ... Čechy žene do záhuby nespavost ... Křišťálová noc - Předehra záhuby Adam Drda Martin Gilbert Konečné řešení Jan Grego...

INFORMACE

AUTOR
Martin Gilbert
DIMENZE
10,30 MB
NÁZEV SOUBORU
Křišťálová noc: Předehra záhuby.pdf

POPIS

Dne 7. listopadu 1938 přišel na německé velvyslanectví v Paříži mladý Žid, rozzuřený a zoufalý kvůli vyhnání své rodiny z Německa, a pětkrát vystřelil na mladého diplomata. Tři dny poté diplomat zemřel a Německo zachvátilo obratně dirigované protižidovské násilí. V časných hodinách 10. listopadu propukly ve městech, městečkách a vesnicích Třetí říše orgie koordinovaného ničení. Důsledky tohoto strašlivého výbuchu byly pro trýzněné německé Židy katastrofální. Během Křišťálové noci – noci rozbitého skla – bylo za jedinou noc zničeno víc než tisíc synagog, vypleněny desítky tisíc židovských obchodů a bytů a přes třicet tisíc židovských mužů bylo zatčeno a umístěno do koncentračních táborů. Tato noc znamenala začátek systematického vyhlazování národa, jehož kořeny se v Německu táhly až k dobám starověkého Říma, a byla strašlivou předzvěstí holocaustu, který přišel po ní. O žádném jiném útoku na Židy za druhé světové války nenapsali tehdejší pozorovatelé tolik zpráv. Na základě osobní korespondence s více než padesáti očitými svědky a živých novinářských a diplomatických zpráv vytvořil vynikající historik Martin Gilbert pečlivě probádaný a naprosto nesmlouvavý popis noci, která předznamenala nadcházející strašnou válku, dala část podoby druhé polovině dvacátého století a nepřestává nás znepokojovat ani po sedmdesáti letech.

Chcete si přečíst knihu?Křišťálová noc: Předehra záhuby ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Martin Gilbert. Číst Křišťálová noc: Předehra záhuby Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY