Český ráj Josefa Pekaře a jeho současníků

Český ráj Josefa Pekaře a jeho současníků - Jana Scheybalová | Dcparkrx.org

...5), Kraj kolem Jizery (1996), Krajem skla a bižuterie (1998), Český ráj Josefa Pekaře a jeho současníků (2006), Lidové umění severovýchodních Čech (2006), Český ráj na starých diapozitivech ( 2007) ... ZEMŘELA LEGENDA MEZI NÁRODOPISCI - Turnovsko v akci ... . ♦ Jana Scheybalová: Český ráj Josefa Pekaře a jeho současníků, Nakladatelství RK, Liberec, 2006 ♦ Ludvík Středa: Srázy, Nakladatelství Bor, Liberec, 2007 ♦ Horst Bernhard - Mein Leben, meine Holzschnitte / Můj život, moje dřevořezy, vlastní náklad, 2007 ♦ Milan Janáček, Oblastní galerie v Liberci, 2007 Český ráj - nevelké území, na němž je soustředěno velké přírodní a kulturní bohatství. Kniha je vyprávěním o krajině a lidech v ní. Český ráj Josefa Pekaře a jeho současníků Český Dub a okolí na dobových obrázcích. Český ráj Josefa Pekaře a jeho současníků. Český ráj na s ... Český ráj Josefa Pekaře a jeho současníků - Jana ... ... . Kniha je vyprávěním o krajině a lidech v ní. Český ráj Josefa Pekaře a jeho současníků Český Dub a okolí na dobových obrázcích. Český ráj Josefa Pekaře a jeho současníků. Český ráj na starých diapozitivech. Jizerka - Smědava. Historie Český ráj-Dějiny a historický vývoj Českého ráje. Od lidu popelnicových polí a lidu s nálevkovitými poháry do součastnosti! ... jen jeho východní část patřila už do Hradecka. ... Kniha o Českém ráji vyšla poprvé v roce 1930 - padesát barevných dřevorytů s textem Josefa Pekaře, Karla Vika a Zdeňka Wirtha ... Inzerát Jizerské hory, Český ráj v okrese Ústí nad Labem, cena 50Kč, od z11s na Sbazar.cz. Popis: Turistická mapa, 1 : 100 000, značené turistické trasy, rozlišení cyklotras podle povrchu, kilometráž mapová a textová část, vydala Kartografie Praha, a. s., v roce 2005. S obalem typu fólie. Vůbec nepoužitá, jako nová. J. Scheybalová: Český ráj Josefa Pekaře a jeho současníků (2006) Českolipské obrázky (2006, pro Vlastivědný spolek Českolipska) J. Scheybalová: Český ráj na starých diapozitivech (2007) Horst Bernhard - Mein Leben, meine Holzschnitte (2007,...

INFORMACE

AUTOR
Jana Scheybalová
DIMENZE
8,28 MB
NÁZEV SOUBORU
Český ráj Josefa Pekaře a jeho současníků.pdf

POPIS

Český ráj - nevelké území, na němž je soustředěno velké přírodní a kulturní bohatství: malebná seskupení pískovcových skal s rozvalinami středověkých hradů i zámky poznamenané dobovým vkusem střídajících se majitelů. Symbolem tohoto malého pozemského ráje se staly Trosky, perlou je nikdy nedobytá Kost. Ve vesnicích se zachovaly pozoruhodné patrové statky. Pod pískovcovými skalami, kde zurčelo sem pramenů, vyrostly před polovinou 19. století lázně. Tady se scházeli lidé, kteří procestovali kus světa, a přesto se cítili zakotveni v tomto kousku české země. Studovali minulost, spoluvytvářeli přítomnost a plánovali budoucnost. Kniha je vyprávěním o krajině a lidech v ní. Patří k sobě: země bez člověka zůstává neužitečnou divočinou - ale čím by byl člověk bez ní...?

Chcete si přečíst knihu?Český ráj Josefa Pekaře a jeho současníků ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jana Scheybalová. Číst Český ráj Josefa Pekaře a jeho současníků Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY