Jak žít s neurózou: O neurotických poruchách a jejich zvládání

Jak žít s neurózou: O neurotických poruchách a jejich zvládání - Stanislav Kratochvíl | Dcparkrx.org

...s těžkým zrakovým postižením? Souhrn (nejen) psychologické problematiky ... neurotické poruchy | www.bibliohelp.cz ... . Tereza Kimplová, Marta Kolaříková ... Kniha na prodej: Kratochvíl, Stanislav: Jak žít s neurózou : o neurotických poruchách a jejich zvládání, 2000. Cena 55 Kč. Antikvariát 11 neměl by jste, prosím, někdo na prodej tuto knihu od prof. Stanislava Kratochvíla? Zaplatím předem. Děkuji, Pavel, tel. 732266632. Jak žít s neurózou: o neurotických poruchách a jejich zvládán ... jak ... neurotické poruchy | www.bibliohelp.cz ... . Jak žít s neurózou: o neurotických poruchách a jejich zvládán ... jak skupinové procesy pomáhají při zvládání konfliktů a řešení problémů a přispívají tak k lepším vztahům i kvalitě života. Popularizační monografie. Jak žít s neurózou. Jak žít s neurózou Stanislav Kratochvíl • Triton, 2006 . 4,9 15x. Vyprodané. O neurotických poruchách a jejich zvládání... Více o knize . 219 Kč. 219 Kč ... Jak žít s neurózou : [o neurotických poruchách a jejich zvládání].3. přeprac. vyd. Praha : Portál, 2000. 191 s. ISBN 8071784788. SC4MK_PsHg Psychohygiena: KŘIVOHLAVÝ, Jaro. Já a ty : pohled do "tajů" sociálně-psychologických studií dyadické interakce - co víme o setkání a o jednání člověka s člověkem. 1. vyd. a statistickém manuálu mentálních poruch a označení „neuróza" je jejich starší označení, ... Jak žít s neurózou. O neurotických poruchách a jejich zvládání. 4. rozš. vyd. Praha: Triton, 2006. s. 11. ISBN 80-7254-553-1. P S Y C H O H Y G I E N A Cílem kurzu je poskytnout studentům poznatky o psychické zátěži v různých životních situacích, které nejen snižují je- jich výkonnost, ale ohrožují i jejich zdraví. Cílem kurzu je poskytnout studentům poznatky o psychické zátěži v různých životních situacích, které nejen snižují jejich výkonnost, ale ohrožují i jejich zdraví. Na konci kurzu budou studenti schopni porozumět působení stresorů na duševní zdraví a objasnit možnosti a způsoby zvládání stresu. Kratochvíl, Stanislav: Jak žít s neurózou. O neurotických poruchách a jejich zvládání. Röhr, Heinz-Peter: Závislé vztahy. Kaufman, Gershen; Raphael, Lev; Espeland, Pamela: Jak přežít, když si nevěřím. Pomocník k budování zdravého sebevědomí a vnitřní síly (LPDM) Nezu, Arthur M. a kol.: Pomoc pacientům při ... Jak žít s neurózou Stanislav Kratochvíl • Triton, 2006 . 4,9 15x. Vyprodané. O neurotických poruchách a jejich zvládání... Více o knize . 219 Kč. 219 Kč ......

INFORMACE

AUTOR
Stanislav Kratochvíl
DIMENZE
8,37 MB
NÁZEV SOUBORU
Jak žít s neurózou: O neurotických poruchách a jejich zvládání.pdf

POPIS

Čtvrté rozšířené vydání úspěšné knížky, která v roce 1991 vyšla i ve slovenském překladu, informuje nejprve o tom, jaké jsou příčiny a příznaky neurotických poruch a jak se tyto poruchy léčí. Největší pozornost autor věnuje psychoterapii, zejména skupinové. Dále se zaměřuje na předcházení neurózám a současně ukazuje, jak i u chronických neuróz může pacient omezit jejich vliv na životní spokojenost a výkonnost. Poskytuje konkrétní a na příkladech doložené pokyny, jak pěstovat kladné životní zaměření, jak pracovat a odpočívat, jak se zbavit napětí, jak úspěšně řešit problémy, jak žít harmonicky v manželství, jak ovlivňovat svoji náladu i jak postupovat vůči obtěžujícím neurotickým příznakům. Knížka obsahuje také kapitolu „Jak se prosadit”, určenou zejména nesmělým, nejistým a uzavřeným pacientům, a kapitolu „Jakou si zvolit cestu”, která se zabývá nevýhodnými i výhodnými styly života a účinnými způsoby překonávání překážek. Knížka původně vznikala na základě přenášek pro pacienty, kteří si se svými neurotickými potížemi a s nimi souvisejícími životními problémy nevěděli rady: chtěli vědět, co a jak ve svém životě změnit, aby se potíží a problémů zbavili a nebo se s nimi alespoň naučili žít. Publikace může posloužit nejen lidem, kteří již neurotickými potížemi skutečně trpí, ale i těm, kteří jsou možností jejich vzniku ohroženi. A to jsme v současnosti prakticky všichni.

Chcete si přečíst knihu?Jak žít s neurózou: O neurotických poruchách a jejich zvládání ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Stanislav Kratochvíl. Číst Jak žít s neurózou: O neurotických poruchách a jejich zvládání Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY