Císař alchymistů

Císař alchymistů - Otomar Dvořák | Dcparkrx.org

...yl posedlý magií. Vydržoval si proto na svém dvoře zástupy alchymistů, od kterých požadoval elixír mládí a kámen mudrců ... Císař alchymistů | O2 Knihovna ... . I přes časté šarlatánství se alchymisté zasloužili i o několik užitečných objevů. Císař alchymistů. Kniha Diskuze ke knize (0) Recenze. Článek v PDF. ... do níž zasahují císař Rudolf II., rabbi Löw, malíř Arcimboldo či krásná básnířka Vestonia. V rudolfinské Praze se setkáme i s Wiliamem Shakespearem, agentem Jejího Veličenstva 007, poznáme podrobný návod na výrobu ... Císař alchymistů | O2 Knihovna ... . V rudolfinské Praze se setkáme i s Wiliamem Shakespearem, agentem Jejího Veličenstva 007, poznáme podrobný návod na výrobu Kamene mudrců a dokonce pravou ... Vázaná kniha CÍSAŘ ALCHYMISTŮ (poprvé s přebalem!) byla hezky vypravena (vyšla v EUROMEDIA GROUP - KNIŽNÍ KLUB v říjnu 2005). Prodávala se v zásilkové službě členům klubu i v přímém prodeji. Nebyla to žádná bomba, žádný bestseller, ale prodalo se jich postupně relativně dost. Císař alchymistů v magické Praze. Alchymista u kosmické pece míchá záhadnou tekutinu. Čaroděj s ušima zalitýma voskem hledá pod šibenicí kořen mandragory. Magistr Kelly navazuje pomocí černého zrcadla kontakt s duchy. Řeč není o nikom jiném než o císaři Rudolfu II. a nejtajemnější Praze jakou si lze jen představit ... Císař alchymistů (historický román z rudolfinské doby) Hořící lilie (historický román o barokních teroristech) Oči baziliška (dvě historicko-fantasy novely) Bod návratu (sbírka sci-fi povídek) Vzpoura mrtvých (tři horory s prvky sci-fi) Cyklus westernů v Rodokapsu (pod pseudonymem Paul O. Courtier) Po vyhnání rádců se Rudolfův dvůr rozkládal, vliv dostávalo obyčejné služebnictvo a císař rád naslouchal radám alchymistů a umělců, v Uhrách navíc panoval chaos. Císařovi příbuzní se snažili situaci zachránit a roku 1606 se při společné schůzce vyslovili pro Matyášovo nástupnictví. V tomto oficiálním prezentačním filmu nahlédnete pod pokličku Muzea alchymistů a mágů staré Prahy, ale osobní zážitek Vám žádný, ani tento film nenahradí. Navštivte www ... Ne že by v ní sám císař bádal, ale jako velký milovník alchymie a okultních věd měl na to své lidi. V tomto domě skutečně žil a konal své pokusy jeden z nejznámějších alchymistů rudolfínské doby, magistr Edward Kelley (1555-1597), ale pracovali tu i další, jako John Dee (1527-1609), přesné datum úmrtí není známo) , nebo Tadeáš Hájek z Hájku (1525-1600 ......

INFORMACE

AUTOR
Otomar Dvořák
DIMENZE
4,3 MB
NÁZEV SOUBORU
Císař alchymistů.pdf

POPIS

Osudy alchymisty Edwarda Kelleyho a magistra Johna Dee se dramaticky vyhrocují ve střetu s tajemnými nepřáteli: na pozadí dvorských intrik se odhalují temné hlubiny lidského vědomí v osudové hře, do níž zasahují císař Rudolf II., rabbi Löw, malíř Arcimboldo či krásná básnířka Vestonia. V rudolfinské Praze se setkáme i s Wiliamem Shakespearem, agentem Jejího Veličenstva 007, poznáme podrobný návod na výrobu Kamene mudrců a dokonce pravou podstatu hrůzného Golema, přízraku pražských nocí. Kniha v tomto vydání vychází pouze jako e-book a svými nápaditými ilustracemi ji pro tuto jedinečnou příležitost doprovodil grafik a ilustrátor Štěpán Janík, absolvent pražské Vysoké školy umělecko-průmyslové.

Chcete si přečíst knihu?Císař alchymistů ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Otomar Dvořák. Číst Císař alchymistů Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY