Od země přes kopec do nebe...: O chůzi, poutnictví a posvátné krajině

Od země přes kopec do nebe...: O chůzi, poutnictví a posvátné krajině - Jiří Zemánek | Dcparkrx.org

...erie Klatovy / Klenová, Galerie výtvarného umění Litoměřicích 2005 ... Jiří Zemánek: Chůze nám ukazuje přírodu a Zemi jako ... ... ... Od země přes kopec do nebe... O chůzi, poutnictví a posvátné krajině ... Od země přes kopec do nebe-- : o chůzi, poutnictví a posvátné krajině. Edited by Jiří Zemánek. Vyd. 1. V Litoměřicích: Severočeská galerie výtvarného umění, 2005. 183 s. ISBN 8085090619. Další formáty: BibTeX LaTeX RIS Od země přes kopec do nebe... Autor: Zemánek, Jiří Nakladatel: Galerie Klatovy / Klenová Arbor vi ... Od země přes kopec do nebe... - O chůzi, poutnictví ... ... ... Autor: Zemánek, Jiří Nakladatel: Galerie Klatovy / Klenová Arbor vitae EAN: ISBN: 80-86300-66-8 Popis: 1× kniha, brožovaná, 186 stran, česky Rozměry: 22 × 22 cm Od země přes kopec do nebe... O chůzi, poutnictví a posvátné krajině - Zemánek, Jiří ; V dnešní době globální mobility, preferující automobilismus a konzumní přístup k životu, náš cit pro krajinu a přírodu značně trpí. Možnou protivá...

INFORMACE

AUTOR
Jiří Zemánek
DIMENZE
3,14 MB
NÁZEV SOUBORU
Od země přes kopec do nebe...: O chůzi, poutnictví a posvátné krajině.pdf

POPIS

V dnešní době globální mobility, preferující automobilismus a konzumní přístup k životu, náš cit pro krajinu a přírodu značně trpí. Možnou protiváhu tomuto trendu představuje pěstování chůze a poutnictví. Tímto způsobem se můžeme otevřít porozumění mimolidskému světu, navázat hlubší spojení s přírodou i se sebou samými. Tato publikace (a s ní spojená výstava), zabývající se vzájemně propojenými tématy chůze, poutnictví a posvátné krajiny, je poctou nádherným horám a kopcům severních Čech, českému romantickému básníkovi Karlu Hynkovi Máchovi a německému malíři Casparu Davidu Friedrichovi, těmto umělcům-poutníkům, kteří významně přispěli k empatickému vnímání krajiny. Prezentuje ukázky z tvorby dalších českých i zahraničních autorů 19.-21. století, malířů, grafiků, fotografů, sochařů, akčních a konceptuálních tvůrců. Vedle pojmu posvátné krajiny připomíná aktuálnost tzv. bezbariérové krajiny a důležitost bezprostřední smyslové skutečnosti "se vším svým člověka přesahujícím tajemstvím".

Chcete si přečíst knihu?Od země přes kopec do nebe...: O chůzi, poutnictví a posvátné krajině ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jiří Zemánek. Číst Od země přes kopec do nebe...: O chůzi, poutnictví a posvátné krajině Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY