Závoj a džíny: Ženy v islámském světě

Závoj a džíny: Ženy v islámském světě - Magdaléna Frouzová, | Dcparkrx.org

...hDr. Závoj a džíny / Ženy v islámském světě Magdalena Frouzová a kolektiv Vyšehrad, 2006 (2 ... Kniha Závoj a džíny-Ženy v islámském světě - Magdaléna ... ... . vydání) Sférou, v níž se západní životní styl výrazně odlišuje od způsobu života islámských společenství, je postavení žen. Magdaléna Frouzová (ed.) - Závoj a džíny. Ženy v islámském světě. 2005 velmi dobrý stav, jako nová Sledujte také další mé aukce , při koupi více položek platíte jen jedno poštovné . Rádi byste se dozvěděli více o prodávaném předmětu? Chcete si upřesnit výši poštovného ... Závoj a džíny: Ženy v islámském světě - KOSMAS.cz ... . Rádi byste se dozvěděli více o prodávaném předmětu? Chcete si upřesnit výši poštovného nebo možnosti doručení ? Neváhejte mě kontaktovat! Otázka práv žen - řídit auto (nyní nakonec povoleno v Saúdské Arábii), jezdit na kole (zakázáno v Iránu), opustit dům bez povolení mužského "dohlížitele", mít stejnou hodnotu před soudem jako muž, nebýt mlácena a tak dále - se stalo standardní pro pokrok v islámském světě. V Indonésii, byla nedávno žena ... Závoj a džíny: Ženy v islámském světě Magdaléna Frouzová pdf Zůstal jsem klukem: Rozhovor s Veronikou Sailerovou Josef Koutecký Úvod do teorie a metodologie sociální politiky Igor Tomeš kniha projekt Varianty, Člověk v tísni, společnost při ČT, o.p.s., 2002 450 Ženy v islámské společnosti Muhammadův osobní příklad a zjevení v Koránu poskytlo ženám nové lepší postavení ve staré Arábii. Islám dal podle Koránu ženám právo na dědictví, právo na...

INFORMACE

AUTOR
Magdaléna Frouzová,
DIMENZE
10,88 MB
NÁZEV SOUBORU
Závoj a džíny: Ženy v islámském světě.pdf

POPIS

Sférou, v níž se západní životní styl výrazně odlišuje od způsobu života islámských společenství, je postavení žen. Jestliže na Západě, vycházejícím z židovsko-křesťanské tradice, se žena domohla po zápase trvajícím více než sto let alespoň navenek rovnoprávnosti, v islámských zemích její postavení zůstává od role mužů zásadně odlišné. V čem tato odlišnost spočívá, to ukazuje soubor čtrnácti příběhů, sestavený publicistkou M. Frouzovou. Kromě reportáží tu nacházíme obecnější zamyšlení i osobní vzpomínky, mezi autorkami jsou vedle žen pocházejících přímo z islámských zemí také Češky, např. známé novinářky P. Procházková a P. Jazairiová. Editorka se snažila čtenáři zprostředkovat charakteristiku života žen jak v nejrůznějších islámských státech, tak i v těch, kde muslimové představují menšinu (Francie, Indie, Česká republika).

Chcete si přečíst knihu?Závoj a džíny: Ženy v islámském světě ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Magdaléna Frouzová,. Číst Závoj a džíny: Ženy v islámském světě Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY