Tibet: Dějiny a duchovní kultura

Tibet: Dějiny a duchovní kultura - Josef Kolmaš | Dcparkrx.org

... Karmapy. Dalajlama se po tomto krvavém převratu stal duchovní i světskou hlavou Tibetu ... Dějiny Tibetu - CK China Tours ... . Söngcan Gampö, jeden z nejvýznamnějších tibetských panovníků Novodobé dějiny Tibetu začínají v 7. století, kdy se Söngcan Gampövi podařilo sjednotit oblasti okolo řeky Jarlung a vytvořit tak první stabilní státní útvar na tibetském území. Söngcan Gampö byl tvůrcem mnoha reforem a vytvořil silnou a stabilní říši. Tibet: Dějiny a duchovní kultura. Kdo napsal knihu Tibet: Dějiny a duchovní kultura? ... Wikipedie:WikiProjekt Historie/Zdroje - Wikipedie ... . Tibet: Dějiny a duchovní kultura. Kdo napsal knihu Tibet: Dějiny a duchovní kultura? Autorem je Josef Kolmaš. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. ČBDB.cz - Databáze knih. Výběr z celoživotního díla předního českého tibetanisty a sinologa Josefa Kolmaše zahrnuje jeho články a rozhovory z období 1956-2000, publikované v češtině v časopisech Nový Orient, Lidé a země, Universitní noviny a jiných periodikách. První a nejrozsáhlejší část sborníku tvoří články a stati, věnované historické minulosti tibetského státu, počínaje ... Výběr z celoživotního díla předního českého tibetanisty a sinologa Josefa Kolmaše zahrnuje jeho články a rozhovory z období 1956-2000, publikované v češtině v časopisech Nový Orient, Lidé a země, Universitní noviny a jiných periodikách. Kniha Tibet: Dějiny a duchovní kultura je v. Knihotéce: 2x: Chystám se číst: 2x: dalších seznamech: 1x: Nápověda - Podmínky užit ... Dějiny hmotné a duchovní kultury. BUKOVSKÝ, Jan, Vysoké učení technické v Brně. Dějiny stavitelství: přehled vývoje architektury a stavebnictví. Brno: CERM : Vysoké učení technické v Brně, 2001. ISBN 8072042157. Online knihkupectví Knihy.ABZ.cz - aktuální nabídka titulů z kategorie: Knikupectví > Naučná literatura > Historie - dějiny > Kulturní dějiny. Králové oblasti Západní Tibet, kteří byli v té době stále považováni za světské hlavy Tibetu, a nejvyšší duchovní představitelé školy Karmapa z kláštera Cc...

INFORMACE

AUTOR
Josef Kolmaš
DIMENZE
10,87 MB
NÁZEV SOUBORU
Tibet: Dějiny a duchovní kultura.pdf

POPIS

Výběr z celoživotního díla předního českého tibetanisty a sinologa Josefa Kolmaše zahrnuje jeho články a rozhovory z období 1956–2000, publikované v češtině v časopisech Nový Orient, Lidé a země, Universitní noviny a jiných periodikách. První a nejrozsáhlejší část sborníku tvoří články a stati, věnované historické minulosti tibetského státu, počínaje jeho zakladatelem Songcän Gampou, dále autor rozebírá otázky, související s nastolením úřadu dalajlámů a pančhenlámů. Intenzivní pozornost Kolmaš věnuje současným představitelům této duchovní linie v Tibetu.

Chcete si přečíst knihu?Tibet: Dějiny a duchovní kultura ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Josef Kolmaš. Číst Tibet: Dějiny a duchovní kultura Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY