Tak dobrá je to hra: Fotbal v české poezii

Tak dobrá je to hra: Fotbal v české poezii - Pavel Hruška (ed.), | Dcparkrx.org

...ec / Josef Hiršal / Jiří Kolář / Jan Hanč / Ivan Blatný / Ivan Diviš / Zdeněk Rotrekl / Miroslav Holub / Miloslav Bureš ... ISNI 0000000110514417 Dyk, V. ( 1877-1931 ) ... ... Ale fotbal je velká inspirace. Fotbalu v české poezii se například pěkně věnovala antalogie nazvaná Tak dobrá je to hra, kterou vydalo před deseti lety nakladatelství Větrné mlýny. Básně tehdy vybíral Pavel Hruška. Kniha: Tak dobrá je to hra Antologie věnovaná fotbalu v české poezii. Zařazeny jsou básně těchto autorů: Viktor Dyk / Jiří Haussmann / František Němec / Josef Hiršal / Jiří Kolář / Jan ... Tak dobrá je to hra - Česká, slovenská a lidová | Pipkin.cz ... . Zařazeny jsou básně těchto autorů: Viktor Dyk / Jiří Haussmann / František Němec / Josef Hiršal / Jiří Kolář / Jan Hanč / Ivan Blatný / ... Existuje kniha Tak dobrá je to hra. Má podtitul "fotbal v české poezii". Ideálně by měla být k dispozici na všech stadiónech a ve všech putykách a lokálech, kterým se většinou srandovně říká Sport bar, a kde se fotbal sleduje skrze jasnozřivé sklo alkoholových sklenic. Větrné mlýny Tak dobrá je to hra . Antologie věnovaná fotbalu v české poezii. Zařazeny jsou básně těchto autorů: Viktor Dyk / Jiří Haussmann / František Němec / Josef Hiršal / Jiří Kolář / Jan Hanč / Ivan Blatný / Ivan Diviš / Zdeněk Rotrekl / Miroslav Holub / Miloslav Bureš / Václav Rozehnal / Tomáš Přidal / Martin Reiner / Tomáš Kafka / Gabriel Pleska / Karel ... Kniha Tak dobrá je to hra na www.alza.cz. Veškeré informace o produktu. Hodnocení a recenze Tak dobrá je to hra od ostatních uživatelů. Nakupujte... Antologie věnovaná fotbalu v české poezii. Básní Viktora Dyka z roku 1905 editor Pavel Hruška sbírku Tak dobrá je to hra otevírá. ... Fotbal je výrazně přítomen i v reportážních povídkách Oty Pavla neb...

INFORMACE

AUTOR
Pavel Hruška (ed.),
DIMENZE
9,35 MB
NÁZEV SOUBORU
Tak dobrá je to hra: Fotbal v české poezii.pdf

POPIS

Antologie věnovaná fotbalu v české poezii. Zařazeny jsou básně těchto autorů: Viktor Dyk / Jiří Haussmann / František Němec / Josef Hiršal / Jiří Kolář / Jan Hanč / Ivan Blatný / Ivan Diviš / Zdeněk Rotrekl / Miroslav Holub / Miloslav Bureš / Václav Rozehnal / Tomáš Přidal / Martin Reiner / Tomáš Kafka / Gabriel Pleska / Karel Škrabal. Nahlíženo "shora" jeví se fotbalové hřiště s hráči jako mobilní, vizuálně proměnlivá a značně dynamická struktura, jako svého druhu experimentální báseň či grafická partitura. Jako bychom pak byli svědky nějakého absurdního dramatu — v němž si tradičně figury zaměňují své mluvní party — spatříme-li, kterak si i fotbalisté po skončení zápasu v přátelském objetí navzájem mění své dresy. Vskutku, přihlížející divák musí být v té chvíli znejistěn: vidí hráče, jenž v barvách poraženého týmu (či s obnaženou hrudí) zvedá ruce k tribunám ve vítězoslavném gestu (zatímco je v náruči rozhodčího odnášen míč coby potměšilý inscenátor této „komedie omylů“): Kdo za koho vlastně hrál? A kdo vyhrál? Nikdo? Všichni?

Chcete si přečíst knihu?Tak dobrá je to hra: Fotbal v české poezii ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Pavel Hruška (ed.),. Číst Tak dobrá je to hra: Fotbal v české poezii Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY