Filosofická antropologie: Člověk jako osoba

Filosofická antropologie: Člověk jako osoba - Jan Sokol | Dcparkrx.org

...ogie, práva, sociologie a kulturní antropologie ... Člověk jako osoba - Jan Sokol | Knihy Dobrovský ... .Na pojmu osoby se zakládají i společenské pojmy jako svoboda, demokracie, lidská práva apod. Jako se člověk rodí jen přičiněním jiných, stává se sám sebou zprvu pouze tak, že „napodobuje" rodiče a sourozence, učí se přebírat, vstupovat do jejich rolí. Pokud se výchova podaří, přijde okamžik, kdy dosavadní dítě zjistí, že už to nepotřebuje - a stane se tak dospělým člověkem. Filosofická antropologie Člověk jako osoba J ... Člověk jako osoba: Filosofická antropologie - KOSMAS.cz ... . Filosofická antropologie Člověk jako osoba Jedinečnost našeho lidského života, jeho všední běh i mimořádné události před nás staví otázky - a často jde o otázky nejpalčivější - na něž nám empirické vědní obory nedávají dostatečnou odpově . Ještě intenzivněji se s těmito otázkami setkávají pracovníci OBSAH ÚVOD. . . . . . . . . . . . . . . .. II Osoba jako ohrožený druh. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .. 17 Osoba jako pojem Filosofická antropologie 10-11: Člověk jako osoba Z výše (tedy de facto z níže) nastíněného pojetí bytí (jakožto aktivního a vztažného) vyvozuje Clarke tři důsledky: schopnost přijímat, receptivita, jakožto doplňující pól sebesdílení, není jen nedostatkem či nedokonalostí (jak se tradičně mělo za to); Filosofická antropologie člověk jako osoba Jan Sokol. Moje hodnocení Hodnotil 1 uživatel Přidat do poličky . Všechna vydání 2008, Portál ... Člověk jako osoba Filosofická antropologie 1 poptávka. Člověk a jeho pradějiny 260 K ... Filosofická antropologie. Jan Sokol. měkká vazba 204 Kč ... Člověk jako osoba. Jan Sokol. 5.0 z 5 hvězdiček. 298 K ... Kniha: Filosofická antropologie Člověk jako osoba - Jan Sokol. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. ... Také jako e kniha (člověk jako osoba) Předmětná hesla Filozofická antropologie Osobnost Člověk a společnost. Člověk jako osoba. Kdo napsal knihu Člověk jako osoba? Autorem je Jan Sokol. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. ČBDB.cz - Databáze knih. Souhrn úvah k tématu filosofické antropologie Sdílet 0. kategorie Knihy » Odborná literatura » Společenské vědy » Náboženstv í. Nakladatel Vyšehrad datum vydání 1.1.2018 isbn 978-80-7429-682-6 ... Člověk jako osoba. Jan Sokol. 5.0 z 5 hvězdiček. Shrnutí: filosofická antropologie vznikla jako samostatná filosofická disciplína poměrně nedávno, nicméně otázky a problémy, které formulovali „otcové zakladatelé" této disciplíny se samozřejmě jako „věné lidské otázky a problémy" objevují od pradávna, co je þlověk lověkem. Náš další postup bude Filosofická antropologie Člověk jako...

INFORMACE

AUTOR
Jan Sokol
DIMENZE
10,96 MB
NÁZEV SOUBORU
Filosofická antropologie: Člověk jako osoba.pdf

POPIS

Jedinečnost našeho lidského života, jeho všední běh i mimořádné události před nás staví otázky - a často jde o otázky nejpalčivější - na něž nám vědní obory nedávají dostatečnou odpověď. Ještě intenzivněji se s těmito otázkami setkávají pracovníci pomáhajících profesí, kteří spoluutvářejí osobnost dětí nebo se věnují lidem nemocným, postiženým, nějakým způsobem vykořeněným a nešťastným. Zkušený autor v této knize ukazuje, jak v uvažování o těchto otázkách pomáhá filosofie, zejména její fenomenologická tradice. Nejprve podává přehled současných vědních poznatků antropologie, demografie, etologie a sociolingvistiky a dalších oborů studujících člověka z dílčích perspektiv. Na jejich základě pak usiluje o sjednocující obraz člověka jako (jedinečné) osoby, který by čtenáři pomohl při dotváření vlastního života i při odborné práci ve prospěch druhých lidí.

Chcete si přečíst knihu?Filosofická antropologie: Člověk jako osoba ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Sokol. Číst Filosofická antropologie: Člověk jako osoba Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY