Masky osudu: Povídky

Masky osudu: Povídky - Florbela Espanca | Dcparkrx.org

...vídky. Už jsem jich pár z knihy přečetla a musím říct, že je absolutně nechápu ... Knihy vydavatelství One Woman Press | Martinus.cz ... . Povídky nemají hlavu ani patu, spíš mi to přijde jako nesouvislá slova hozená na papír. Za mě tedy body dolů, každopádně obálka je zajímavá. Alexandre Herculano: Černý biskup a jiné příběhy 8. Almeida Garrett: Podloubí v Anenské ulici 9. Camilo Castelo Branco: Zhoubná láska 10. Eça de Queirós: Zločin pátera Amara 11. Eça de Queirós: Bratranec Basílio 12. Eça de Queirós: Kráčej a čti 13. Eça de ... Masky osudu - Florbela Espanca | Knihy.ABZ.cz ... . Eça de Queirós: Bratranec Basílio 12. Eça de Queirós: Kráčej a čti 13. Eça de Queirós: Maiové 14. Florbela Espanca :Masky osudu 15. Romány, povídky, příběhy ... Masky apokalypsy. Robert McCammon. ... Vstříc osudu jdou tři skupiny lidí, kteří přežili… **Robert McCammon **nám předkládá strhující příběh, plný nepředstavitelné hrůzy a odhodlání, kde konec světa je jen předehrou k poslednímu zápasu… Masky apokalypsy od Robert McCammon v KNIHCENTRUM.CZ. Bleskové dodání, osobní odběr ZDARMA a dárky za nákup. Ověřeno zákazníky....

INFORMACE

AUTOR
Florbela Espanca
DIMENZE
4,39 MB
NÁZEV SOUBORU
Masky osudu: Povídky.pdf

POPIS

Povídky a poetizované prózy Florbely Espancy, zařazené do výboru Masky osudu, vynikají stejnou senzibilitou, s jakou jsou sdělovány prožitky a pocity v autorčiných sonetech, jejichž zlomek vyšel v českém překladu v r. 1997. Prostupují je stejně sugestivní obrazy krajin rodného Alenteja, jež evokují neplodnou vyprahlost a melancholii vřesovišť či těží z intenzivních barevných tónů slunečného kraje, z nichž zejména odstíny žhavosti vyhovují vypjaté představivosti autorky přelomu 19. a 20. století. Zaznívají v nich pocity stesku, marnosti žití, výkřiky úzkosti a existenciální bolesti. Povídky zasazené do prostředí autorce důvěrně známého zaujmou postřehy ze života městské společenské smetánky i z portugalského venkova, v popředí autorčina zájmu však stojí problémy citové a psychologické (zejména, avšak nejen, z oblasti milostných vztahů), často inspirované vlastní životní zkušeností. Otřesená smrtí svého bratra přestala Espanca po několik let psát poezii, avšak celou jednu knihu povídek, přímo či nepřímo touto tragickou událostí inspirovaných, věnovala tématu smrti ve spojitostech mnohdy šokujících, od otázek dotýkajících se posmrtného života a nadpřirozených jevů přes doteky smrti a krásy, smrti a lásky až k nekrofilii.

Chcete si přečíst knihu?Masky osudu: Povídky ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Florbela Espanca. Číst Masky osudu: Povídky Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY