Čistá duše: Život matematického génia a nositele Nobelovy ceny Johna Nashe

Čistá duše: Život matematického génia a nositele Nobelovy ceny Johna Nashe - Sylvia Nasar | Dcparkrx.org

...známým díky biografické knize "Čistá duše" Sylvie Nasar a následnému filmovému zpracování ... Čistá duše - diskuze | Databáze knih ... . Film se stejným názvem (angl. Beautiful mind) vyšel v r. 2001. Čistá duše je drama z roku 2001, spadající do žánrů drama a Životopisný. V hlavních rolích Russell Crowe, Ed Harris a Jennifer Connelly. Režie: Ron HowardFilm inspirovaný autentickým životním příběhem Johna Forbese Nashe ml., nositele Nobelovy ceny za ekonomii. V roce 1947 byl John přijat na... Životní příběh Johna F ... Čistá duše (Sylvia Nasar) | Detail knihy | ČBDB.cz ... ., nositele Nobelovy ceny za ekonomii. V roce 1947 byl John přijat na... Životní příběh Johna Forbese Nashe ml., nositele Nobelovy ceny za ekonomii, který jsem doma v TV sledoval, byl velice silný. Nejdříve jsme se bál, že se budu více jak dvě hodiny nudit, ale zmýlil jsem se. Při závěrečných titulcích jsem pochopil, proč má film 135 minut a přitom by nešlo nic vynechat jako u jiných snímků. Čistá duše, Sleduj filmy online zdarma na SledujuFilmy. Popis: Film inspirovaný autentickým životním příběhem Johna Forbese Nashe ml., nositele Nobelovy ceny za ekonomii. V roce 1947 byl John přijat na prominentní univerzitu v Princetonu s pověstí zcela mimořádně talentovaného matematika. Nepodobá se svým vrstevníkům.. Čistá duše Nasar Sylvia ... Tak začíná pravdivý příběh Johna Nashe, matematického génia, který se už ve svých třiceti letech stal legendou. Postihla jej však duševní nemoc, o níž zprvu nevěděl, ale jež mu velmi ztrpčovala život. ... Nakonec se mu dostalo světového uznání a stal se nositelem Nobelovy ceny. Čístá duše - životní příběh držitele Nobelovy ceny Johna Nashe je poměrně dost zkreslený. Tak například Nash nikdy nepracoval pro Wheeler Laboratory v MIT, protože nikdy nic takového neexistovalo (ale instruktorem v MIT skutečně byl). Stejně tak nikdy nepracoval pro ministerstvo obrany. Při nehodě vozu taxislužby v New Jersey zahynul americký matematik a nositel Nobelovy ceny za ekonomii John Nash, jehož životní příběh byl zachycen v oscarovém filmu Čistá duše. Při nehodě zemřela i Nashova žena Alicia. Nashovi bylo 86 let. Životopisný snímek Rona Howarda Čistá duše se díky hlavní postavě vymyká tradicím v oblíbeném žánru. Líčí totiž osudy dosud žijícího exaktního vědce, nositele Nobelovy ceny, geniálního matematika Johna Forbese Nashe (nar. 1928). Film inspirovaný autentickým životním příběhem Johna Forbese Nashe ml., nositele Nobelovy ceny za ekonomii. V roce 1947 byl John přijat na prominentní univerzitu v Princetonu s pověstí zcela mimořádně talentovaného matematika. Nepodobá se svým vrstevníkům. "Tak jsem je bral vážně." Tak začíná pravdivý příběh Johna Nashe, matematického génia, který se už ve svých třiceti letech stal legendou. Postihla jej však duševn...

INFORMACE

AUTOR
Sylvia Nasar
DIMENZE
11,88 MB
NÁZEV SOUBORU
Čistá duše: Život matematického génia a nositele Nobelovy ceny Johna Nashe.pdf

POPIS

Životní příběh Johna Namatematického génia, který se už ve svých třiceti letech stal legendou. Postihla jej však duševní nemoc, o níž zprvu nevěděl, ale jež mu velmi ztrpčovala život. Díky obětavosti své krásné a láskyplné ženy a díky loajalitě matematické společnosti se z nemoci po desetiletích, během nichž přežíval jako přízrak, vyléčil. Nakonec se mu dostalo světového uznání a stal se nositelem Nobelovy ceny. Biografie autorky Sylvie Nasar představuje drama o tajemství lidské mysli, v němž vítězí láska navzdory nezměrné nepřízni osudu.

Chcete si přečíst knihu?Čistá duše: Život matematického génia a nositele Nobelovy ceny Johna Nashe ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Sylvia Nasar. Číst Čistá duše: Život matematického génia a nositele Nobelovy ceny Johna Nashe Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY