Zvířata ve Třetí říši: Domácí mazlíčci, obětní beránci a holocaust

Zvířata ve Třetí říši: Domácí mazlíčci, obětní beránci a holocaust - Boria Sax | Dcparkrx.org

... zmíněné příklady popudily a rozhořčily? Kde se v nás ony pocity berou? Nejjednodušší odpověď, která se nabízí, je, že plynou z nepatřičnosti a z jisté víceznačnosti ... Nakladatelství Dokořán - Původní i překladová populárně ... ... . Více v druhém a závěrečném díle seriálu. Tituly od Boria Sax na Martinus.sk. Skvelý zákaznícky servis, knihomoľské akcie a zľavy. Tisíce príbehov. Jedno kníhkupectvo. Tomáš Sedláček ve svém textu připomněl tezi Dana Arielyho o tom, ... Zvířata ve Třetí říši: domácí mazlíčci, obětní beránci a holocaust. Praha: Dokořán, 2003. Schwartz, Barry. TED talk: Paradox volby. Barry Schwartz on the paradox of ch ... Zvířata ve Třetí říši - Boria Sax | Databáze knih ... ... Zvířata ve Třetí říši: domácí mazlíčci, obětní beránci a holocaust. Praha: Dokořán, 2003. Schwartz, Barry. TED talk: Paradox volby. Barry Schwartz on the paradox of choice. V podzemí Třetí říše ... Zvířata ve Třetí říši Boria Sax • Dokořán, 2003 . Vypredané. Domácí mazlíčci, obětní beránci a holocaust ... Domácí mazlíčci, obětní beránci a holocaust . Viac o knihe . 12,06 € 12,06 € ... Z knihy Boria Saxe Zvířata ve Třetí říši.Domácí mazlíčci, obětní beránci a holokaust však paradoxně vyplývá, že navzdory tomu, že nacistická ideologie byla ve své podstatě násilnická, antihumanistická a agresivní, bylo vegetariánství mezi čelnými představiteli nacistického režimu v Německu populární. Adolf Hitler se podle některých pramenů prezentoval ......

INFORMACE

AUTOR
Boria Sax
DIMENZE
11,55 MB
NÁZEV SOUBORU
Zvířata ve Třetí říši: Domácí mazlíčci, obětní beránci a holocaust.pdf

POPIS

Historická studie poukazuje na důležité a dosud nezkoumané vazby mezi tím, jak zacházeli nacisté se zvířaty a jak zacházeli s lidmi, které považovali za biologicky méněcenné, zejména s Židy, Romy, homosexuály či duševně nemocnými. Kniha analyzuje, jak využívali a manipulovali tradiční (judaistické, křesťanské, polyteistické) i novodobé postoje ke zvířatům a poznatky moderní biologie, aby odpovídaly jejich vlastní symbolice, mocenským zájmům a ospravedlnění genocidy. Inspirativní práce si všímá širšího kontextu ochrany přírody a boje proti týrání zvířat v nacistickém Německu a souvislosti těchto fenoménů s holocaustem.

Chcete si přečíst knihu?Zvířata ve Třetí říši: Domácí mazlíčci, obětní beránci a holocaust ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Boria Sax. Číst Zvířata ve Třetí říši: Domácí mazlíčci, obětní beránci a holocaust Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY