Dopis zmizelému

Dopis zmizelému - Milena Honzíková | Dcparkrx.org

...ta, jiný si svůj domov vytvoří mnohem dál ... Dějiny městečka Pecka: 1848 - 1990 Daniela Coganová pdf ... ... . Tato fakulta bude rudá! : katedra české literatury Filozofické fakulty Karlovy univerzity očima pamětníků a v dokumentech je sborník rozhovorů s osobnostmi katedry české literatury Filosofické fakulty University Karlovy v letech 1948-1989. Vydání knihy podpořila Nadace Český literární fond.Publikace vyšla v rámci výzkumného záměru Ministerstva školství, mládeže ... Milena Honzíková, Dopis zmizelému, Prah ... MY 2 by Radka Denemarková - Goodreads ... ... Milena Honzíková, Dopis zmizelému, Praha, 2003, Torst, ISBN: 80-7215-186-X , 160 str., 159 Kč. V šestnácti poznala mučírny pražského gestapa. Ještě jí nebylo dvacet, když 9. května pohřbívala sovětského velitele svého partyzánského oddílu na Vysočině. Poprvé o tom napsala o rok později. Currently reading Neználek na Měsíci by Nikolaj Nikolajevič Nosov Barokní architektura v Čechách by Jakub Bachtík Dopis zmizelému by Milena Honzíková Most recent activity Sandiik rated: „Miloš Zeman, opojený diktátory v Rusku a v Číně, bohorovně prohlásí, že konflikt na Ukrajině je jen chřipka a Islámský stát je rakovina. Ne. Sebestředné myšlení Zemanů je rakovina dneška," říká v rozhovoru pro ECHO24.cz spisovatelka Radka Denemarková. Milena Honzíková, Dopis zmizelému, Praha, 2003, Torst, ISBN: 80-7215-186-X , 160 str., 159 Kč V šestnácti poznala mučírny pražského gestapa. Ještě jí nebylo dvacet, když 9. května pohřbívala sovětského velitele svého partyzánského oddílu na Vysočině. Manželé napsali dopis FBI a najali si soukromého detektiva. George pátral po dětech po celých Spojených státech, ale bezúspěšně. Zlom nastal v roce 1968, když manželům přišel dopis s fotografií mladého muže, který se mimořádně podobal zmizelému synovi Louisovi. V roce 1998 publikovala monografii divadelního a filmového režiséra Evalda Schorma Sám sobě nepřítelem, je autorkou studie Ohlédnutí za Milenou Honzíkovou (in: Dopis zmizelému, Torst, 2003). Překládá z němčiny, zejména studie a divadelní hry. Radka Denemarková S Radkou Denemarkovou jsme mluvili před čtyřmi lety, když vyšla kniha Mileny Honzíkové Dopis zmizelému, které byla editorkou. Měla za sebou dramaturgické působení v ... V roce 1998 publikovala monografii divadelního a filmového režiséra Evalda Schorma Sám sobě nepřítelem, je autorkou studie Ohlédnutí za Milenou Honzíkovou (in: Dopis zmizelému, Torst, 2003). Překládá z němčiny, zejména studie a divadelní hry. Publikovala monografii Evalda Schorma Sám sobě nepřítelem (1998), redigovala sborník Zlatá šedesátá (2000), je autorkou studie Ohlédnutí za Milenou Honzíkovou (in: Dopis zmizelému, 2003), prozaické prvotiny A já pořád kdo to tluče (2005) a románové monografie Smrt, nebudeš se báti aneb Příběh Petra Lébla (2008), která ......

INFORMACE

AUTOR
Milena Honzíková
DIMENZE
9,32 MB
NÁZEV SOUBORU
Dopis zmizelému.pdf

POPIS

Vzpomínková reflexivní próza spisovatelky, bohemistky, publicistky a filmové a divadelní dramaturgyně Mileny Honzíkové je bilancí smyslu celého jejího života. Jádro vyprávění leží ve válečných letech, kdy byla Honzíkova zatčena gestapem a vězněna a kdy po svém propuštění bojovala v partyzánské skupině na střední Moravě. Kniha je doplněna obsáhlým doslovem Radky Denemarkové, v němž podrobně analyzuje celé životní dílo Mileny Honzíkové, přináší podrobné kalendárium jejího života a na závěr přidává úplný soupis jejích knih, edic, článků i filmů a divadelních představení, na jejichž vzniku se podílela.

Chcete si přečíst knihu?Dopis zmizelému ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Milena Honzíková. Číst Dopis zmizelému Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY