Cesta k osvícení: Předpoklady k úspěchu v józe a v mystice. Rukojeť duchovní praxe

Cesta k osvícení: Předpoklady k úspěchu v józe a v mystice. Rukojeť duchovní praxe - Jiří Vacek | Dcparkrx.org

...sobě rovném, jest-li pak to, co se pohybuje, v okamžiku (Všechno je v okamžiku v místě sobě rovném), tedy jest šíp, který ... Seznam knih, které vykupujeme - Knihkupectví Hledající ... ... Toto vše je pouze předmluva k nutnému doznání a obhajobě, že jsem nebyl začátečníkem v cvičení jógy, když jsem přišel poprvé do Indie; nikoli začátečníkem, který hledí s otevřenými ústy a teprve hledá, jak by se naučil ABC cizího umění v jeho rodném domově. Úzkou matrici, v níž se dědičnost pokoušela ... Ale úspěch v józe je závislý na velmi jemné analýze procesů v těle, t ... E-kniha: Světlo géniů - Květoslav Minařík | Knihy.ABZ.cz ... . Úzkou matrici, v níž se dědičnost pokoušela ... Ale úspěch v józe je závislý na velmi jemné analýze procesů v těle, takže každá změna, k níž v něm dochází, bývá velmi dobře zjištěna. To znamená, že tuto transformaci sexuální energie musíme nazývat transsubstanciací; změny, k nimž tu dochází, nejsou vitální, nýbrž potenciální a odehrávají se na ... V psychiatrii panuje obecná shoda ohledně toho, že svůj vliv mají dramatické zážitky z raného dětství nebo z dětství, ze života, něco, co má vztah k problematické dynamice v rodině, k událostem, k nimž došlo mezi námi a našimi rodiči, mezi námi a sourozenci, během pozdější interakce s lidským okolím a tak dále. Je to zpravidla cesta začátečníků v józe nebo mystice a patří k ní všechna náboženství se svými obřady a dogmaty, s různými liturgiemi atd. Vážení přátelé, vy, kteří se pokoušíte o krátkou cestu, dejte si prosím pozor na duchovní pýchu, která může vzniknout vlivem náhlých úspěchů na této cestě. This banner text can have markup.. web; books; video; audio; software; images; Toggle navigation Tak zpívá jeden z žalmů o hvězdné obloze: „Nebesa ti, Hospodine, vzdávají za tvůj div chválu." (Ž 89,6) Ale především označuje bible tímto slovem události, ve kterých se zvlášť zřetelně projevuje Boží moc k záchraně člověka. V Novém zákoně k nim dochází v souvislosti s Kristovou dobrotou....

INFORMACE

AUTOR
Jiří Vacek
DIMENZE
10,86 MB
NÁZEV SOUBORU
Cesta k osvícení: Předpoklady k úspěchu v józe a v mystice. Rukojeť duchovní praxe.pdf

POPIS

Autor v době napsání díla byl na stezce nepřetržitě již 56 let. Studiem duchovní světové literatury zejména v angličtině a ze své vlastní duchovní praxe získal velké množství užitečných poznatků, o které se v knize s námi dělí. Jeho přístup k duchovní praxi je zdravě kritický. Technické vzdělání je inženýrem elektrotechniky jej vedlo k hledání samotných principů a zákonitostí duchovní praxe, i jejich odhalování a k následnému využití v praxi duchovního života. Duchovní praxe, aby byla úspěšná, nemůže být pouhým mechanickým uplatňováním příkazů duchovních autorit, ale hledající má a musí vědět, co činí a proč tak činí a jaké zákony ve své praxi využívá, aby dosáhl cíle. Právě k tomu nás autor vede: abychom rozuměli smyslu svého úsilí a žili v souladu se zákony a zásadami duchovního života. Právě na tomto základě se nám dostává metodického návodu k úspěšné praxi. Autor vyvrací některé zákazy, které se neustále uvádějí: hledající může jíst maso, může žít sexuelním životem, pokud zachovává duchovní etiku, která je základem našeho úsilí. Odhaluje základní důležitost a rozhodující sílu a zákonitost vědomí a jeho moc. Vyvrací omyl, že medituje mysl a popisuje správnou meditační praxi, která cílevědomě pracuje s vědomím a využívá jeho moc k dosažení poznání sebe, Boha i vysvobození.

Chcete si přečíst knihu?Cesta k osvícení: Předpoklady k úspěchu v józe a v mystice. Rukojeť duchovní praxe ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jiří Vacek. Číst Cesta k osvícení: Předpoklady k úspěchu v józe a v mystice. Rukojeť duchovní praxe Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY