Mladí mistři: Architekti ze školy Otto Wagnera na Moravě a ve Slezsku

Mladí mistři: Architekti ze školy Otto Wagnera na Moravě a ve Slezsku - Jindřich Vybíral | Dcparkrx.org

...... Ze sourozenců je známý interiérový architekt a designér mladší bratr Max (7 ... Jindřich Vybíral — Nakladatelství Argo ... . května 1880 Vídeň - 28. září 1961 Düsseldorf), který studoval v Šumperku na odborné tkalcovské škole 1895-97. V roce1902 uměleckoprůmyslové škole ve Vídni u Josefa Hoffmanna. Mladí mistři. Architekti ze školy Otto Wagnera na Moravě a ve Slezku Moderní Architektura v Brně Moderní architektura v Brně 1900-1965 Moderní architektura v Československu Moderní architektura v Československu Moderní architektura. Kritické dějiny Z českých historiků umění přispěl rozsáhlou statí Jindřic ... PPT PowerPoint Presentation ... . Kritické dějiny Z českých historiků umění přispěl rozsáhlou statí Jindřich Vybíral, sám rodák z Opavy, který v Praze před osmi roky vydal o Olbrichtovi objevnou publikaci Mladí mistři s podtitulem Architekti ze školy Otto Wagnera na Moravě a ve Slezsku. Praha 2002. Jindřich Vybíral, Česká architektura na prahu moderní doby. Devatenáct esejů o devatenáctém století. Praha 2002. Týž, Mladí mistři. Architekti ze školy Otto Wagnera na Moravě a ve Slezsku. Praha 2002. Pavel Zatloukal, Příběhy z dlouhého století. Architektura let 1750-1918 na Moravě a ve Slezsku. Olomouc 2002. Život. Julian (Julius) Deininger byl známý projektant, c. k. vrchní stavební rada, generální konzervátor Centrální komise ve Vídni, profesor a pak ředitel vídeňské průmyslové školy (učitel J. M. Olbricha), kde byl jeho kolegou Camillo Sitte (1843-1903). Syn Theodor (1881-1908), Wunibald (1879-1963) i bratr Johann (1849-1931) byli také architekti. VESELÝ, D. Architektura ve věku rozdělené reprezentace : Problém tvořivosti ve stínu produkce. Praha : Academia, 2008. VYBÍRAL, J. Mladí mistři : Architekti ze školy Otto Wagnera na Moravě a ve Slezsku. VYBÍRAL, Jindřich. Mladí mistři. Architekti ze školy Otto Wagnera na Moravě a ve Slezsku. Praha 2002. Odkazy. článek o Leopoldu Bauerovi na stránkách statutárního města Opavy: www.opava-city.cz. Studie Jindřicha Vybírala Modernita a pohodlí - obytný prostor Leopolda Bauera z dvacátých let 20. století.: www.umeni-art.cz Mladí mistři - Architekti ze školy Otto Wagnera na Moravě a ve Slezsku Jindřich Vybíral. Není skladem. Česká arch...

INFORMACE

AUTOR
Jindřich Vybíral
DIMENZE
6,12 MB
NÁZEV SOUBORU
Mladí mistři: Architekti ze školy Otto Wagnera na Moravě a ve Slezsku.pdf

POPIS

Kniha se věnuje architektonické tvorbě "mladých mistrů", žáků vídeňského profesora Otto Wagnera, kteří na přelomu 19. a 20. století uplatnili své modernistické představy o architektuře v moravských a slezských městech. Obdobně jako ve své předešlé knize, ve Století dědiců a zakladatelů, Jindřich Vybíral dokázal propojit dobu, v níž architekti tvořili, s jejich estetickými národy. I když Wagnerovi žáci nikdy nedosáhly věhlasu svého mistra a i když se jim v maloměstském prostředí podařilo realizovat pouze část svých projektů, přesto se jim podařilo prosadit alespoň v malém okruhu zadavatelů nové architektonické představy a alespoň částečně vdechnout Ostravě či Opavě nového uměleckého ducha.

Chcete si přečíst knihu?Mladí mistři: Architekti ze školy Otto Wagnera na Moravě a ve Slezsku ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jindřich Vybíral. Číst Mladí mistři: Architekti ze školy Otto Wagnera na Moravě a ve Slezsku Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY