Jana Šílená: Zajatkyně z Tordesillasu

Jana Šílená: Zajatkyně z Tordesillasu - Manuel Fernánde Álvarez | Dcparkrx.org

...rdesillasu ... Z mnoha publikací se staly nejúspěšnějšími Španělská společnost v 16 ... Byla šílená? - Webmagazín.cz ... . století (Národní cena za historii), Filip II. a jeho doba (nejlepší kniha 1998) a Karel V. - císař a člověk (deset vydání během jednoho roku). ... Marie Habsburská (17. září 1505, Brusel - 18. říjen 1558, Cigales, díky sňatku s králem Ludvíkem Jagellonským označována také jako Marie Uherská, Rakouská nebo podle svého původu Španělská), byla šlechtična z rodu španělských Habsburků, manželka českého, uherského a chorvatského krále, Ludvíka Jagellonského.. Její manžel byl posledním králem z rodu ... Jana Šílená : zajatkyně z Tordesillasu ... Byla šílená? - Webmagazín.cz ... .. Její manžel byl posledním králem z rodu ... Jana Šílená : zajatkyně z Tordesillasu / 2002 Autor: Fernández Álvarez, Manuel Stav: Velmi dobrý Život. Byla dcerou portugalského infanta Jana a Isabely, dcery vévody Alfonse z Braganzy.22. července 1447 se provdala za ovdovělého kastilského krále Jana II. Král sice měl mužského dědice, syna Jindřicha, ale jeho manželství zůstávalo po sedmi letech neplodné a tak král na radu svého oblíbence Alvara z Luny pojal za manželku o téměř čtvrt století mladší Isabelu. Editions for Juana la Loca. La cautiva de Tordesillas: 842399760X (hardcover published in 1999), (Paperback), (Kindle Edition published in 2010), 8055109... Jana Šílená : zajatkyně z Tordesillasu / 2002 Autor: Fernández Álvarez, Manuel Stav: Velmi dobrý Jana Šílená: zajatkyně z Tordesillasu 2002; Žánry autora. Historie Biografie a memoáry Literatura naučná. Štítky z knih. aristokracie, šlechta královny 15.-16. stolet ... Ani jeden z nich teď nemyslí na politiku! Kněz je sotva stačí oddat, a oni se už vášnivě vrhají do plnění manželských pov...

INFORMACE

AUTOR
Manuel Fernánde Álvarez
DIMENZE
8,26 MB
NÁZEV SOUBORU
Jana Šílená: Zajatkyně z Tordesillasu.pdf

POPIS

Barvitě vylíčený osud jedné z legendárních a nejtragičtějších postav španělských dějin. U přecitlivělé a žárlivé Jany Šílené, dcery Ferdinanda Aragonského a Isabely Kastilské, se po sňatku s Filipem Sličným začaly projevovat deprese, které nakonec vedly k tomu, že ji její manžel prohlásil za neschopnou vykonávat královský úřad. Když v témže roce zemřel, po celé měsíce putovala s tělem zemřelého po Španělsku a odmítala ho dát pohřbít. Po zbytek svého života – po půl století – pak byla izolována na zámku v městečku Tordesillas. Oficiálně královna, ve skutečnosti tvář bez hlasu, ztracená v zajetí.

Chcete si přečíst knihu?Jana Šílená: Zajatkyně z Tordesillasu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Manuel Fernánde Álvarez. Číst Jana Šílená: Zajatkyně z Tordesillasu Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY