Odcházení

Odcházení - Václav Havel | Dcparkrx.org

... prezident ČR Václav Havel. Odcházení je divadelní hra od Václava Havla z roku 2007 o pěti dějstvích ... Odchazeni - Vaclav Havel - YouTube ... . Nese výrazné autobiografické rysy vztahující se k období po roce 2003, kdy Václav Havel opustil funkci prezidenta České republiky.Hru dokončil v roce 2006 během svého pobytu v USA Directed by Václav Havel. With Josef Abrhám, Dagmar Havlová, Vlasta Chramostová, Eva Holubová. An absurdist look at the life of an ex-politician. Last scene from the movie "Leaving" (Odcházení) Best R ... DVD Review: Odcházení (Leaving) - Prague, Czech Republic ... . An absurdist look at the life of an ex-politician. Last scene from the movie "Leaving" (Odcházení) Best Rock Songs Vietnam War Music - Best Rock Music Of All Time - 60s and 70s Rock Playlist - Duration: 2:10:36. MoMo Lisa Recommended for you Odcházení je filmový debut a jediný film Václava Havla, který jej natočil podle své stejnojmenné divadelní hry.Snímek byl do kin uveden 24. března 2011, slavnostní premiéru měl 22. března v pražské Lucerně. Televizní premiéra proběhla 18. prosince 2011 na ČT1, kdy jej mimořádně do svého vysílání v den Havlova úmrtí zařadila Česká televize. Directed by Ales Kisil. With Jan Tríska, Zuzana Stivínová...

INFORMACE

AUTOR
Václav Havel
DIMENZE
9,7 MB
NÁZEV SOUBORU
Odcházení.pdf

POPIS

Václav Havel v úvodu ke své nové hře píše, že hry jsou určeny na hraní, nikoli na čtení, a divadelní texty skromně označuje za polotovar, ale jeho Odcházení, hru netradičně vydávanou dlouho před jejím uvedením, vidíme docela jinak: jako hluboký, vzrušující, rafi -novaný, ale přitom zábavný text. Ovšem smích, který v nás vyvolává, nakonec mrazí.Po více než dvaceti letech od Larga desolata a faustovského Pokoušení z půli osmdesátých let je dramatikův osobitý rukopis ještě suverénnější, neztratil originalitu a v soudobé světové dramatické literatuře je nezaměnitelný. Setkáváme se znovu s Havlovou pozorností jazyku, s analýzou a zesměšněním fráze, tentokrát fráze z denní politiky, jejíž vyprázdněný obsah zní skoro totožně na obou stranách, jež mezi sebou soupeří o moc. V nové hře je Havel přítomen hned dvakrát: jednak v postavách na jevišti, jednak přímo – tím, jak do děje zasahuje autorský hlas. Ten peskuje herce, aby nepřehrávali, a zároveň zcizuje svůj děj úvahami a pochybnostmi se sebeironizujícím odstupem. Dlouhá prodleva však přinesla novou aktuální lidskou a politickou zkušenost a Havlův dnešní pohled na teatrum mundi zůstává sice stejně groteskní, leč absurdní povaha dnešního balábile je téměř skutečná. Aktuálnost příběhu o odchodu jednoho a příchodu druhého k moci je zasazen do dějinných dimenzí citlivými odkazy ke Králi Learovi a k Višňovému sadu. Odchod bývalého kancléře z vládní vily provázejí zvuky motorové pily, nový majitel devastuje višňový sad ve jménu stejných humanistických a politických hesel, jež mají skrýt prosté kořistnictví.

Chcete si přečíst knihu?Odcházení ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Václav Havel. Číst Odcházení Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY