Islám

Islám - Karen Armstrongová | Dcparkrx.org

...6, 303) Jedním ze závazků je, aby se zbožný muslim pětkrát denně obrátil k Mekce v modlitbě (salát) ... Islám - Světová náboženství ... . Islám Muslimské svátky a kalendář Sunnité a šíité Některé další pokyny a zajímavosti Mešity Pět pilířů islámu Základy islámu Křesťanství Svátky Římskokatolická církev Základní myšlenky Texty Ježíš Čínská náboženství Festival duchů v Singapuru ... Islám je jedním ze dvou největších světových (cca 1,5 miliardy stoupenců) monoteistických nábožen ... Islám - Wikipedie ... . Islám je jedním ze dvou největších světových (cca 1,5 miliardy stoupenců) monoteistických náboženství. Je nejmladší z takzvaných "abrahámských náboženství", mezi které patří ještě judaismus a křesťanství. Islám je "celostní" víra, životní styl, zasahuje všechny obory lidské činnosti. Stránky islamské nadace v Brně islámské nadace v Praze. Svátek Íd alFitr roku 1439 H začíná v pátek 15. 6. 2018...

INFORMACE

AUTOR
Karen Armstrongová
DIMENZE
5,41 MB
NÁZEV SOUBORU
Islám.pdf

POPIS

Žádné jiné náboženství není obestřeno obavami z neznámého tak jako islám. Náboženství, které se jako jediné může pochlubit stoupajícím počtem přívrženců. Mezi obvyklé představy Evropana či Američana o islámu patří jeho extrémní formy – terorismus, diktátorské režimy nebo utlačování žen. Kniha se pokouší tento jednostranný pohled poopravit: poukazuje na myšlenkovou bohatost a komplexnost islámského učení v otázkách věroučných, právních i etických. Podává přehled dějin islámu od Mohamedova vystoupení přes rozrůznění šířící se nové víry v tak odlišných místech světa, jako je Arabský poloostrov, severní Afrika, Persie a Indie. Evropskému čtenáři poskytuje příležitost uvědomit si tváří v tvář jinému svou vlastní identitu.

Chcete si přečíst knihu?Islám ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Karen Armstrongová. Číst Islám Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY