Egypt velkých faraonů

Egypt velkých faraonů - Christian Jacq | Dcparkrx.org

...ed on 27. november 2017, at 20:26 ... Egypt velkých faraonů: historie a legenda by Christian Jacq, Vladimír Čadský, Vladimír Pechar Unknown, 327 Pages, Published 2002: ISBN-10: 80-242-0738-9 / 8024207389 ISBN-13: 978-80-242-0738-4 / 9788024207384 Tisíce let před obdobím říší faraonů byl Egypt řízen "Bohy" ... Egypt - základní informace | Egypt na Světadílech ... . Tak praví legendy, o jejichž pravdivosti starověcí Egypťané nikdy nepochybovali. Prostě to věděli a faraoni sami ... Na zodpovězení téhle otázky se musíme přesunout do dob nejstarších, o kterých se dochovaly vůbec poprvé nějaké písemnosti. Navštívíme jižní Mezopotámii, která nám v lecčems napoví. Žil zde národ Sumeru, jejich historie se datuje od roku 3500 let př.n.l. ... Faraoni starověkého Egypta - Starověký Egypt ... . Prostě to věděli a faraoni sami ... Na zodpovězení téhle otázky se musíme přesunout do dob nejstarších, o kterých se dochovaly vůbec poprvé nějaké písemnosti. Navštívíme jižní Mezopotámii, která nám v lecčems napoví. Žil zde národ Sumeru, jejich historie se datuje od roku 3500 let př.n.l. V jejich náboženství se objevuje víra ve vícer Černý faraon. Kdo napsal knihu Černý faraon? Autorem je Christian Jacq. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. ČBDB.cz - Databáze knih. Zvuková a světelná show v chrámovém komplexu v Karnaku vypráví o hrdinských činech velkých faraónů a popisuje poklady starověkých Théb. Když návštěvníci procházejí komplexem, objevují se před nimi faraóni, aby jim vyprávěli své pozoruhodné životní příběhy, zatímco starověkým městem tajuplně zní působivá hudba. Egyptská mau - kočka z faraonů. Hodne z toho je vzhledem k historii starovekého Egypta, stále pod rouškou tajemství: tajemné pyramidy, mocných faraonů poklady hrobky, sfingy, Písky času … ne méne záhadné a kočičí plemeno faraonů „egyptské", nebo jak se tomu říká, nekteré prameny - Egyptská Mau. Egypt leží v severovýchodní Africe a z 95% je jeho povrch tvořen pouští. Proto má také suché pouštní klima. Egypt je přímořský stát a omývá ho Středozemní a Rudé moře. Na sever od Káhiry se rozprostírá bohatá, rovinatá a jasně zelená delta Nilu. Nil je delší než 1000km a vlévá se do Středozemního moře. Egypt zavislý na Nilu stejně jako v době faraonů zůstává zemí podivných kontrastů. ... v roce 1970. Za ní vznikla jedno z nejrozsáhlejších vodních jezer na světě, který umožňuje zavlažování velkých pouštních oblastí. Obyvatelé už nejsou ohrožováni povodněmi, ale jejich pole nedostávají humusem bohaté naplaveniny. poslední z velkých dynastií. Po smrti Alexandra Velikého získává Egypt jeho vojevůdce Ptolemaios jako svou satrapii, zprvu podřízenou Alexandrovým následovníkům. V roce 305 př. Kr. se prohlašuje za krále Egypta a v následné válce s nástupci Alexandra vítězí a získává pro Egypt několik dalších držav....

INFORMACE

AUTOR
Christian Jacq
DIMENZE
9,74 MB
NÁZEV SOUBORU
Egypt velkých faraonů.pdf

POPIS

Christian Jacq je opravdu vynikající spisovatel. Výborně dokáže skloubit fakta s vlastními zkušenostmi. Jeho kniha podává nejen velké množství informací, které jsou dle mého soudu přiměřené (ani moc odborné, ani příliš laické), a také je velice pěkněprokládá citáty a překlady ze staroegyptštiny. Chcete- li se dozvědět nějaké informace o faraonech, o době, v níž žili, tak vám mohu tuto knihu vřele doporučit.

Chcete si přečíst knihu?Egypt velkých faraonů ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Christian Jacq. Číst Egypt velkých faraonů Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY