Vídeň na přelomu století

Vídeň na přelomu století - Carl E. Schorske | Dcparkrx.org

...poznání a často k nepochopení. Nové ideologie nabízely řešení těch nejpalčivějších společenských problémů ... Vídeň na přelomu století - Carl E. Schorske | Knihy Dobrovský ... . Rozčarování v podobě první světové války tak nemohlo být větší. Úvod > Videa > Trailery, Filmy, Seriály > Vraždy na přelomu století 01x09 Vraždy na přelomu století 01x09 Zobrazit všechny videa v kategorii Trailery, Filmy, Seriály Na Prima Krimi přichází Vraždy na přelomu století. Jeden z největších televizních projektů v Evropě! Seriál Vraždy na přelomu století online ke shlédnutí na sos ... Vídeň - Wikipedie ... . Jeden z největších televizních projektů v Evropě! Seriál Vraždy na přelomu století online ke shlédnutí na sosac.tv. Krakov 1908. V souvislosti se smrtí své matky se Jan Edigey-Korycki vrací do města po několika letech nepřítomnosti. Vídeň na předposledním přelomu století byla jedním z rodišť moderny. Novými cestami kráčeli stavitelé i v architektuře v čele s Otto Wagnerem, který ovlivňuje městské panorama dodnes. Dával přednost geometrické variantě secese. Jeho budovy jsou čistá, většinou symetricky uspořádaná stavební tělesa - věcná a ......

INFORMACE

AUTOR
Carl E. Schorske
DIMENZE
3,95 MB
NÁZEV SOUBORU
Vídeň na přelomu století.pdf

POPIS

Rozsáhlá publikace, poctěná prestižní Pulitzerovou cenou, je kritikou považována za jednu z nejlepších prací o společenském a kulturním vývoji v Rakousku konce 19. a počátku 20. století. Jak autor předesílá v úvodu, Vídeň období fin de siécle je přímo stvořená k tomu, aby se stala předmětem rozsáhlého výzkumu. Společensky daný charakter vídeňské kulturní elity, s její neobvyklou kombinací provincionalismu a kosmopolitismu, tradicionalismu a modernismu, představuje ideální prostředí pro studium zrodu moderní kultury 20. století. Kniha nabízí nový pohled na přední osobnosti vídeňské kultury, jako byly například psychoanalytik Sigmund Freud, malíři Gustav Klimt a Oskar Kokoschka, hudební skladatel Arnold Schönberg, architekt Otto Wagner nebo spisovatelé Arthur Schnitzler a Hugo von Hofmannsthal. Seznamuje rovněž čtenáře se světem rakouské politiky v kritickém období zhroucení liberalismu a vzrůstu antisemitismu. Prostřednictvím analýzy života tří rakouských politických osobností, dvou antisemitů (Georga von Schönerera a Karla Luergera) a jednohosionisty (Theodora Herzla), popisuje Schorske zrod moderní masové politiky.

Chcete si přečíst knihu?Vídeň na přelomu století ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Carl E. Schorske. Číst Vídeň na přelomu století Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY