Myrha, zlato a kadidlo

Myrha, zlato a kadidlo - Slobodan Novak | Dcparkrx.org

...mohly uživit jeho rodinu aspoň po tři roky ... Tříkrálový krém-kadidlo, myrha a zlato ... . Myrha patřila také mezi dary Tří králů. V Matoušově evangeliu (2/11) je uvedeno: „Vešli do domu a uviděli dítě s Marií, jeho matkou; padli na zem, klaněli se mu a obětovali přinesené dary - zlato, kadidlo a myrhu." POZNATKY Z DÁVNOVĚKU. Mattioli ve svém Herbáři věnuje myrze dostatečný prostor. Results for myrha translation from Czech to Arabic. API call; Human contributions. From profess ... Tříkrálový krém-kadidlo, myrha a zlato ... . API call; Human contributions. From professional translators, enterprises, web pages and freely available translation repositories. Add a translation. ... Zlato, kadidlo a myrha. Arabic. الذهب واللبان ونبات (المره) Zlato ovšem je nejušlechtilejší kov, je symbolem nejen bohatství, ale také čistoty. Čichové vjemy z vůně kadidla navozují slavnostní atmosféru v mnoha náboženstvích. Také myrha patří mezi vonné látky.. Ale je tu něco více: zlato, kadidlo a myrha patří mezi léky nebo (kadidlo) preventivní prostředky....

INFORMACE

AUTOR
Slobodan Novak
DIMENZE
6,21 MB
NÁZEV SOUBORU
Myrha, zlato a kadidlo.pdf

POPIS

Ve svém vrcholném díle, románě Myrha, zlato a kadidlo (1968), přeloženém už takřka do všech světových jazyků, napsal Novak v mnohém symbolický příběh o zoufalém hledání smyslu života a přijatelné seberealizace. Jeho nehrdinským hrdinou je intelektuál, válečný invalida, který na jednom nádherném jadranském ostrově (Rabu) pečuje o jiného invalidu, invalidu poválečného míru, "historického invalidu konfiskace, znárodnění a kolektivizace", o živou mrtvolu stařeny, panovačnou lidskou trosku, jež trpí zácpou a vyprazdňuje se v 18denních cyklech, které určují běh života jejího opatrovníka a jeho ženy. Děj románu se odehrává během jednoho takového cyklu - od předvánočního adventu do Tří králů - a je vrchovatě naplněn ironickými a sebeironickými úvahami životem deptaného hrdiny o životě a smrti, samotě a věčném a marném zápase se zlem, do kterého je člověk vržen a jež kolem sebe také sám rozsévá.

Chcete si přečíst knihu?Myrha, zlato a kadidlo ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Slobodan Novak. Číst Myrha, zlato a kadidlo Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY