Řecké mýty

Řecké mýty - Lucilla Burnová | Dcparkrx.org

... z nejznámějších hrdinů řecké mytologie, který založil město Mykény ... Plány a Aktivity Řecké Mytologie Dvanáct Bohů Olympu ... . Jeho otcem byl pán bohů na Olympu Zeus a jeho matkou krásná Danaé, dcera krále Akrisiose z Argu. Králi Akrisiovi z Argu bylo ve věště předpovězeno neblahé proroctví, že sejde rukou svého vlastního vnuka. Jsem ráda, že jsem se k tonu konečně dostala, Staré řecké báje a pověsti jsem si chtěla přečíst od té doby co jsem je v primě měla jako povinnou četbu a nestihla jsem je přečíst všechny. Stálo to za to, tohle je jedna z těch klasik/povinných četeb, která pod ... Luc Ferry: Řecké mýty - Mytologie a filosofie | MALL.CZ ... . Stálo to za to, tohle je jedna z těch klasik/povinných četeb, která podle mě stojí za to. Řecké mýty byly zpočátku propagovány v orální poetické tradici, nejpravděpodobněji zpěváky Minoan a Mycenaean začínajícími v 18. století před naším letopočtem; nakonec mýty hrdiny Trojské války se staly i jeho následky část ústního podání Homer ‚s epických básní, v Ilias a Odyssea. Řecké mýty. Luc Ferry. V knize pojmenované Řecké mýty se filosof Luc Ferry pouští do rozboru jednotlivých bájí.Zároveň čtenářům vysvětluje, jaký přínos mohou mít tyto známé příběhy v dnešní moderní a uspěchané době....

INFORMACE

AUTOR
Lucilla Burnová
DIMENZE
9,47 MB
NÁZEV SOUBORU
Řecké mýty.pdf

POPIS

Z celkového takřka nepřeberného bohatství řecké mytologie autorka vybírá několik nejvelkolepějších příběhů - Hérakleovy práce, Théseus, trójská válka, Odysseovo putování, výprava Argonautů za zlatým rounem nebo Oidipův tragický osud - a přibližuje nám olympské bohy tak, jak je mistrní řečtí pozorovatelé zachytili, nejen v jejich suverénní všemohoucnosti, ale zároveň i v jejich polidšťující lstivosti a komičnosti. Na závěr se zabývá nevyčerpatelným dědictvím řeckých mýtů pro evropskou kulturu, na příkladech od renesančního malíře Botticeliho až po zakladatele psychoanalýzy Sigmunda Freud a zakladatele moderního románu Jamese Joyce.

Chcete si přečíst knihu?Řecké mýty ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Lucilla Burnová. Číst Řecké mýty Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY