Přicházeli z daleka: Historie městečka Spillville ve státě Iowa

Přicházeli z daleka: Historie městečka Spillville ve státě Iowa - Cyril M. Klimesh | Dcparkrx.org

...onína Dvořáka ve Spillville v létě 1893 ... Novinky na www.CACWA.cz ... . Poutavá "mikrohistorie", velmi živě napsaná, s mnoha citáty z tehdejšího lokálního tisku a dalších současných zdrojů. Z anglického originálu přeložili Jiřina Rybáčková, Ludvík Rybáček a Irena Zítková. Obsah: Přicházeli z daleka - Historie městečka Spillville ve státě Iowa V roce 1854 dorazily do severovýchodní Iowy čtyři rodiny, které se vypravily na dalekou cestu do Nového světa z jižních Čech. To byl počátek prosperující české ko ... Novinky na www.CACWA.cz ... . To byl počátek prosperující české komunity, která pak během několika desetiletí vznikla ve městečku Spillville. Přicházeli zdaleka / Historie městečka Spillville ve státě Iowa a jeho českých osadníků ... Památky, lidová kultura, sport 4. Historie, stát, společnost ... Francouzská revoluce I.-III. (OSOBNÍ ODBĚR NA PRODEJNĚ) 200,- Kč ... Nabízíme k odkupu kompletní sbírku pohlednic z našeho e-shopu. Vystěhovalci - Severní Amerika 1918 - 1939. Literatura : Přicházeli z daleka. Historie městečka Spillville v státě Iowa a jeho českých osadníků. Kupte knihu Přicházeli zdaleka (Cyryl Klimesch) za 267 Kč v ověřeném obchodě. Prolistujte stránky knihy, přečtěte si recenze čtenářů, nechte si doporučit podobnou knihu z nabídky více než 20 miliónů titulů. Z. Ž. Novinky; Knihy ... ženy Komiksy Horory a thrillery Ságy Světová literatura Česká literatura Cizojazyčná literatura Historické romány Historie Literární biografie Uměn ... Přicházeli z daleka - Historie městečka Spillville ve státě Iowa-23 %. Není skladem. Přicházeli z daleka - Historie městečka Spillville ve státě Iowa ISBN: 9788087027608. KDY DOSTANETE ? › Nakl...

INFORMACE

AUTOR
Cyril M. Klimesh
DIMENZE
6,98 MB
NÁZEV SOUBORU
Přicházeli z daleka: Historie městečka Spillville ve státě Iowa.pdf

POPIS

V roce 1854 dorazily do severovýchodní Iowy čtyři rodiny, které se vypravily na dalekou cestu do Nového světa z jižních Čech. To byl počátek prosperující české komunity, která pak během několika desetiletí vznikla ve městečku Spillville. Potomek jedné z těchto pionýrských rodin, Cyril M. Klimesh, detailně líčí vznik i růst Spillville, od krušného putování českých emigrantů přes Atlantik, přes počáteční potíže až po dobu, kdy Spillville začalo vzkvétat. Jedna kapitola je věnována pobytu Antonína Dvořáka ve Spillville v létě 1893. Poutavá „mikrohistorie“, velmi živě napsaná, s mnoha citáty z tehdejšího lokálního tisku a dalších současných zdrojů.

Chcete si přečíst knihu?Přicházeli z daleka: Historie městečka Spillville ve státě Iowa ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Cyril M. Klimesh. Číst Přicházeli z daleka: Historie městečka Spillville ve státě Iowa Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY