Masaryk – Patočka – Havel

Masaryk – Patočka – Havel - Daniel Kroupa | Dcparkrx.org

...ations. They sought a new spiritual dimension in the life of modern man, for whom neither ... Daniel Kroupa: Masaryk - Patočka - Havel - Knihovna ... ... ... Jan Patočka (Czech pronunciation: [ˈpatot͡ʃka], 1 June 1907 - 13 March 1977) was a Czech philosopher. Due to his contributions to phenomenology and the philosophy of history he is considered one of the most important philosophers of the 20th century. Having studied in Prague, Paris, Berlin and Freiburg, he was one of the last pupils of Edmund Husserl and Martin Heidegger. Masaryk - Patočka - Havel. Daniel Kroupa. Obsah. Úvodem. Filosofie nakloněná k činu ... Kniha: Masaryk - Patočka - Havel (Daniel Kroupa) | Martinus ... . Masaryk - Patočka - Havel. Daniel Kroupa. Obsah. Úvodem. Filosofie nakloněná k činu je společným jmenovatelem životních postojů Tomáše Garrigue Masaryka, Jana Patočky a Václava Havla. A je také tím, čím se tito autoři odlišují téměř od všech ostatních českých myslitelů dvacátého století. Liší se ovšem mezi ... Filozofické reflexe stále živé Daniel Kroupa: Masaryk - Patočka - Havel: Úvahy a studie z let 1979-2017, Oikoymenh, Praha, 2018, 245 s.. Výbor článků a esejí významného českého filozofa, pedagoga, politika a signatáře Charty 77 Daniela Kroupy (nar. 1949) říká svým názvem vše podstatné: Masaryk - Patočka - Havel: Úvahy a studie z let 1979-2017. Masaryk, Patočka i Havel chápali politiku jako činnost založenou na mravním základě a hledali nový duchovní rozměr života moderního člověka, který nenachází oporu ani v metafyzice, ani v tradiční podobě náboženství. Jejich hledání, i když se zdá, že občas zabloudilo do slepé uličky, může být inspirativní i pro ... Masaryk - Patočka - Havel : úvahy a studie z let 1979-2017 Author: Kroupa, Daniel Subject: 323537547 Created Date: 10/3/2018 1:34:42 PM ... Masaryk, Patočka i Havel chápali politiku jako činnost založenou na mravním základě a hledali nový duchovní rozměr života moderního člověka, který nenachází oporu ani v metafyzice, ani v tradiční podobě náboženství. Jejich hledání, i když se zdá, že občas zabloudilo do slepé uličky, může být inspirativní i pro ... Masaryk, Patočka a Havel na Nové scéně Národního divadla. Ve foyeru Nové scény Národního divadla se v pondělí 29. října diskutovalo o třech klíčových českých osobnostech našeho „krátkého" 20, století. Masaryk, Patočka i Havel chápali politiku jako činnost založenou na mravním základě a hledali nový duchovní rozměr života moderního člověka, který nenachází oporu ani v metafyzice, ani v tradiční podobě náboženství. Jejic...

INFORMACE

AUTOR
Daniel Kroupa
DIMENZE
5,43 MB
NÁZEV SOUBORU
Masaryk – Patočka – Havel.pdf

POPIS

Kniha zahrnuje texty z let 1978 až 2017 věnované filosofii českých myslitelů: Tomáši Garriguu Masarykovi, Janu Patočkovi a Václavu Havlovi. Hlavním společným rysem jejich uvažování je filosofie nakloněná k činu. Masaryk, Patočka i Havel chápali politiku jako činnost založenou na mravním základě a hledali nový duchovní rozměr života moderního člověka, který nenachází oporu ani v metafyzice, ani v tradiční podobě náboženství. Jejich hledání, i když se zdá, že občas zabloudilo do slepé uličky, může být inspirativní i pro současné myš-lení, zejména pro řešení soudobých politických problémů, jako je role národa a národního státu, otázka budoucího uspořádání Evropy, vztah k násilí, válce a revo-luci. Především však je povzbuzením a ospravedlněním osobní angažovanosti i v situacích, které nejsou takovým projevům nikterak nakloněny.

Chcete si přečíst knihu?Masaryk – Patočka – Havel ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Daniel Kroupa. Číst Masaryk – Patočka – Havel Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY