Naši lidé v Kaddáfího Libyi: Nejen o zbraních, semtexu a Lockerbie

Naši lidé v Kaddáfího Libyi: Nejen o zbraních, semtexu a Lockerbie - Miroslav Belica | Dcparkrx.org

...dé v Kaddáfího Libyi (2.vydání) ... (nejen o zbraních, semtexu a Lockerbie) Předmětná hesla Kaddáfí, Muammar, 1942-2011 Politici - Libye - 20 ... Naši lidé v Kaddáfího Libyi : nejen o zbraních, semtexu a ... ... .-21. stol. Obchod se zbraněmi - Československo - 1969-1989 Naši lidé v Kaddáfího Libyi - Nejen o zbraních, semtexu a Lockerbie Belica Miroslav Cena: 263 Kč Naši lidé v Kaddáfího Libyi (2.vydání) Belica Miroslav Cena: 159 Kč 80 % ... (nejen o zbraních, semtexu a Lockerbie) Další popis zobrazit. Všechny informace o produktu Kniha Naši lidé v Kaddáfího Libyi - Nejen o zbraních, semtexu a Lockerbie - Belica Miroslav, porovnání cen z inte ... Naši lidé v Kaddáfího Libyi - Nejen o zbraních, semtexu a ... ... . Všechny informace o produktu Kniha Naši lidé v Kaddáfího Libyi - Nejen o zbraních, semtexu a Lockerbie - Belica Miroslav, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Naši lidé v Kaddáfího Libyi - Nejen o zbraních, semtexu a Lockerbie - Belica Miroslav. Naši lidé v Kaddáfího Libyi Autor: Belica, Miroslav Nakladatel: Epocha EAN: 9788075571328 ISBN: 978-80-7557-132-8 Popis: 1× kniha, vázaná, 312 stran, česky...

INFORMACE

AUTOR
Miroslav Belica
DIMENZE
7,4 MB
NÁZEV SOUBORU
Naši lidé v Kaddáfího Libyi: Nejen o zbraních, semtexu a Lockerbie.pdf

POPIS

Druhé, doplněné vydání knihy autora, který sám působil v libyjské džamáhíríji pět let v přelomové době, kdy naše vztahy s touto zemí procházely dramatickou změnou. Miroslav Belica vedl po listopadu 1989 zastupitelský úřad Československa v Tripolisu a z této pozice měl možnost nakouknout pod pokličku mnohým zkreslovaným či zamlčovaným kauzám (Lockerbie, československý semtex, dodávky speciálu a působení našich vojenských a civilních odborníků v Libyi atd.). S pomocí archivních materiálů, odborné literatury a vzpomínek pamětníků včetně bývalého premiéra Štrougala evokuje jejich skutečný průběh, ale i události pozdějších let, kdy Západ vzal „zreformovaného“ Kaddáfího krátce na milost, aby vzápětí s využitím džihádistů rozehrál partii násilného svržení libyjského režimu. Kniha je doplněna o kapitolu mapující poslední vývoj v rozvrácené Libyi, který přímo volá po vládě pevné ruky. První vydání knihy z r. 2014 bylo oceněno čestným uznáním Ceny Petra Jilemnického za rok 2015 v žánru literatury faktů.

Chcete si přečíst knihu?Naši lidé v Kaddáfího Libyi: Nejen o zbraních, semtexu a Lockerbie ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Miroslav Belica. Číst Naši lidé v Kaddáfího Libyi: Nejen o zbraních, semtexu a Lockerbie Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY