Kulturní paměť a film: Jak se měnil obraz poválečného odsunu v české filmové tvorbě

Kulturní paměť a film: Jak se měnil obraz poválečného odsunu v české filmové tvorbě - Irena Řehořová | Dcparkrx.org

...ch fakult, prodej odborné literatury Slon Kulturní paměť a film - Jak se měnil obraz poválečného odsunu v české filmové tvorbě - Řehořová Irena ... PDF Irena Řehořová: Film je cenným svědectvím minulosti ... . Kniha je příspěvkem k současné debatě o funkci a statusu (hraného) filmu jako média kulturně zprostředkované paměti. Slon Kulturní paměť a film - Jak se měnil obraz poválečného odsunu v české filmové tvorbě - Řehořová Irena Ostatní knihy Kniha je příspěvkem k současné debatě o funkci a statusu (hraného) filmu jako média kulturně zprostředkované paměti. Kulturní paměť a film (Jak se měnil obraz poválečného odsunu v české filmografii) Irena Řehořová • SLON, 2018 Posielame do troch dní Kulturní ... Irena Řehořová: Kulturní paměť a film - Tvar ... . Kulturní paměť a film (Jak se měnil obraz poválečného odsunu v české filmografii) Irena Řehořová • SLON, 2018 Posielame do troch dní Kulturní paměť a film (Jak se měnil obraz poválečného odsunu v české filmografii) Irena Řehořová • SLON, 2018 Posielame do piatich dní Slon Kulturní paměť a film - Jak se měnil obraz poválečného odsunu v české filmové tvorbě - Řehořová Irena ... Autorka nahlíží filmy jako díla, která nabízejí jednak obraz éry, v níž byla vytvořena, jednak obrazy uplynulých událostí, k nimž se vztahuje jejich děj. Z těchto dvou perspektiv v knize zkoumá čtyři ... Irena Řehořová: Kulturní paměť a film. Jak se měnil obraz poválečného odsunu v české filmové tvorbě: Detaily PDF mobi EPUB: Karina Hoření Vol 13, No 3: Ironická distance jako forma sociologického náhledu. K 50. výročí vydání The Social Construction of Reality a za Thomasem Luckmannem Společnost EUROMEDIA GROUP, a. s., IČO: 497 09 895, se sídlem Nádražní 896/30, 150 00, Praha 5 - Smíchov (dále jen „my"), chrání veškeré osobní údaje poskytnuté členy Knižního klubu (jméno, příjmení, adresa, telefon, e-mail, rok narození) před zneužitím a zpracovává je v souladu s aktuální legislativou. Kulturní paměť a film: Jak se měnil obraz poválečného odsunu v české filmové tvorbě ... Temný obraz. Jan Merta - Obrazy a práce na papíře 1985-2005: Jan Merta - Paintings and Works on Paper 1985-2005. Základy gramatiky moderní hovorové tibetštiny....

INFORMACE

AUTOR
Irena Řehořová
DIMENZE
5,49 MB
NÁZEV SOUBORU
Kulturní paměť a film: Jak se měnil obraz poválečného odsunu v české filmové tvorbě.pdf

POPIS

Kniha je příspěvkem k současné debatě o hraném filmu jako médiu kulturně zprostředkované paměti. Autorka nahlíží filmy jako díla, která nabízejí jednak obraz éry, v níž byla vytvořena, jednak obrazy uplynulých událostí, k nimž se vztahuje jejich děj. Z těchto dvou perspektiv v knize zkoumá čtyři české (československé) hrané filmy, které zobrazují události související s poválečným vysídlením německy mluvících obyvatel a následným osidlováním pohraničních oblastí. Srovnání filmů z různých období umožňuje zachytit vývoj vztahů české společnosti k otázce odsunu i proměnu významů, s nimiž byla a je tato problematická součást naší minulosti spojována.

Chcete si přečíst knihu?Kulturní paměť a film: Jak se měnil obraz poválečného odsunu v české filmové tvorbě ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Irena Řehořová. Číst Kulturní paměť a film: Jak se měnil obraz poválečného odsunu v české filmové tvorbě Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY