Průsmyk běženců

Průsmyk běženců - Guram Odišaria | Dcparkrx.org

...entův kocour. Odhaluje veškeré děsivé reálie šílené a dnes již téměř zapomenuté války, která se v Abcházii před více než pětadvaceti lety odehrála ... Špunt v Brennerském průsmyku. Rakousko nechce další ... ... . Průsmyk běženců - Guram Odišaria. star star star star star_border. 79 Kč ... S ohledem na fakt, že běženci nyní míří do Evropy přes Středozemní moře, Wolfgang Sobotka uvedl, že Rakousko uzavře Brennerský průsmyk na hranicích s Itálií tehdy, když Řím nebude schopen se s přívalem běženců vypořádat. Klíčový průsmyk, kterým vede dálnice i železnice, je nadále otevřený. Helmut Tomac, šéf tyrolské policie, upozornil, že v posledních týdnech prudce vz ... Kniha Průsmyk běženců - Guram Odišaria | knizniklub.cz ... . Klíčový průsmyk, kterým vede dálnice i železnice, je nadále otevřený. Helmut Tomac, šéf tyrolské policie, upozornil, že v posledních týdnech prudce vzrostl počet případů, kdy se migranti pokoušeli dostat přes průsmyk například ukryti pod kontejnery nákladních vlaků, čímž riskovali životy. „Naším cílem není jen zabraňovat migraci, ale i zachraňovat životy," podotkl Tomac. Rakušané chtějí výjimku v přerozdělování běženců. Už jsme své závazky splnili, tvrdí ČTK Aktualizováno 28. 3. 2017 15:53 V Rakousku během posledních dvou let požádalo o azyl celkem 130 000 lidí. ... Průsmyk Stelvio se nachází ve výšce 2757 metrů nad mořem a nabízí možnost lyžování i v létě. Sjezdovka ... Průsmyk běženců. Guram Odišaria | Kosmas s.r.o.(HK) (september, 2018) Druhá kniha Gurama Odišarii je logickým pokračováním románu Prezidentův kocour. Odhaluje veškeré děsivé reálie šílené a dnes již téměř zapomenuté války, která se v Abcházii před více než pětadvaceti lety odehrála. Autor při psaní vycházel ... This page was last edited on 13 January 2019, at 02:03. Files are available under licenses specified on their description page. All structured data from the file and property namespaces is available under the Creative Commons CC0 License; all unstructured text is available under the Creative Commons Attribution-ShareAlike License; additional terms may apply....

INFORMACE

AUTOR
Guram Odišaria
DIMENZE
5,52 MB
NÁZEV SOUBORU
Průsmyk běženců.pdf

POPIS

Druhá kniha Gurama Odišarii je logickým pokračováním románu Prezidentův kocour. Odhaluje veškeré děsivé reálie šílené a dnes již téměř zapomenuté války, která se v Abcházii před více než pětadvaceti lety odehrála. Autor při psaní vycházel ze zcela reálných faktů a popisuje obrovské osobní tragédie zcela konkrétních lidí. Řízením osudu se totiž sám ocitl přímo v epicentru událostí. Společně s dalšími běženci, kteří utíkali před etnickými čistkami hlavně z přímořského města Suchumi údolím řeky Kodori přes průsmyk do centrální Gruzie, sám strastiplnou cestu zdolával a přitom si dělal poznámky, které teď tvoří kostru celého příběhu. Pro uměleckou fikci tu prakticky nezůstává místo a jde tedy o dílo v nejpravějším smyslu slova dokumentární a do jisté míry i dílo autobiografické. Z 525 tisíc původního předválečného obyvatelstva Abchazské autonomní republiky, patřící ke Gruzii, se jich v jediném okamžiku 300 tisíc proměnilo v uprchlíky. Drtivou většinu těch, kteří byli nuceni opustit rodný kraj, tvořili Gruzíni, kteří tam žili po generace. Mezi uprchlíky byli ale i Židé, Řekové, Abcházci, Rusové, Arméni a další. Nemělo by se také zapomínat na to, žev letech 1992-1993 bylo zavražděno více než 20 tisíc civilních obyvatel Abcházie, převážně etnických Gruzínů. Existují důkazy, že šlo o systematické likvidování civilistů s cílem území od Gruzínů etnicky vyčistit. Způsob, jakým autor události v Abcházii v letech 1992-1993popisuje, je velmi svébytný: vidíme tu otřesné reálie bojových akcí, ale zároveň se v kontrastu s tímto pozadím pozornosti dostává i touze obyčejných příslušníků různých národů spojit se a sjednotit se, navzájem si pomoci. Autor se nevyhýbá ani líčení věcí vyloženě odpudivých, jako jsou loupeže a drancování. A není divu, vždyť každý, kdo se v atmosféře těchto lidských jatek ocitl, zároveň prošel zkouškou lidskosti a humanismu. Jak se ukazuje, dobrých lidí bylo nakonec mnohem víc, než se mohlo zpočátku zdát, což je jistě důvodem k optimismu. Důvod k naději, že za průsmykem pro lidi, kteří museli prožít tak strašné neštěstí, znovu začne normální život.

Chcete si přečíst knihu?Průsmyk běženců ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Guram Odišaria. Číst Průsmyk běženců Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY