Osudová místa Prahy: Napříč dějinami

Osudová místa Prahy: Napříč dějinami - Tomáš Hejna | Dcparkrx.org

...terán burza - Nupaky u Prahy. Kdy: Sobota 09 ... West Highland Way: Napříč skotskými dějinami po dálkové ... ... .05.2020 Kde: Nupaky u Prahy Zveme Vás na burzu náhradních dílů pro auto-moto veterány, starožitností, literatury, nástrojů, military a všeho možného. Burza se koná v blízkosti obce Nupaky u Prahy na prostoru více než 20.000 ... Neděle, 12. červenec 2015 16:20 Letní Praha ožije v polovině července hned několika festivaly. Obyvatelé Prahy i turisté si mohou vybrat z nabídky hudebního festivalu Tóny Chodovské tvrze, pouličního divadla Za dveřmi, největšího jazzového festivalu Bohemia Jazz Fest, tanečního a fyzického umění Nultý bod či jediného festivalu staré hudby konaného v Praze ... Kdo byl v Roztokách u Prahy před někol ... Osudová místa Prahy: Napříč dějinami - KOSMAS.cz ... ... Kdo byl v Roztokách u Prahy před několika lety, dnes by zřejmě stejné místo, ležící na levém vltavském břehu, těžko poznával. Kromě zámečku, který si po staletí drží svou původní podobu, se totiž Roztoky neobvykle rozrostly. Tento soupis svobodství a jejich držitelů v Čechách vychází z berní ruly z roku 1654 a z výtahu Soupisu svobodníků a jim podobných privilegovaných rolníků (z roku 1655).. Kompletní soupis držitelů svobodství je rozdělen podle krajů (v mapě označených barvou uvedenou v závorce, šedá pak značí svobodství již pravd. nedržená přímo svobodníky). Obyvatelstvo. Populace: 29 546 963 Úřední jazyky: španělština, kečujština Náboženství: římští katolíci 81,3%, protestanti (evangelikáni) 12,5%, ostatní nebo bez vyznání 6,2% Praktické info. Časová zóna: UTC-5 Měna: nový sol (PEN), 1 PEN = 100 centimů Elektrická síť: Elektrické napětí 220 V, frekvence 60 Hz, v některých hotelích jsou sice zásuvky do kterých ... Seznámení s dějinami a vývojem budovy. Návštěva středověké síně, no- ... Na lyžích napříč Grónskem Cestopisná přednáška cestovatele ... Prahy a ukáže místa jejich působení. Začá-tek v 16.30 v sále PCT, Arbesovo nám. 4, Gotický hrad Houska je opředen řadou tajuplných, až pekelných pověstí. Nejznámější je o odsouzenci na smrt a švédském zlotřilci Orontovi. Má tam být také brána do jiných časů, kterou měl popsat Karel Hynek Mácha při své noční návštěvě hradu v roce 1836. Osudová místa přitom nejsou jen ta notoricky nejznámější, jako například Pražský hrad, Staroměstské náměstí nebo Václavák, ale jsou to i místa zastrčena v různých koutech města. Autor si vybral celkem čtyřicet osudových míst a událostí z celé Prahy, mezi nimiž nechybí ani... Město hrálo důležitou roli napříč českými dějinami První písemná zmínka o městě je z 11. století, nedlouho poté se město stalo sídlem údělných přemyslovských knížat. Hrad se stal zázemím pro ražbu mincí, znojemských denárů....

INFORMACE

AUTOR
Tomáš Hejna
DIMENZE
3,10 MB
NÁZEV SOUBORU
Osudová místa Prahy: Napříč dějinami.pdf

POPIS

Kudy Prahou projdete, tam na vás dýchá historie. Osudová místa přitom nejsou jen ta notoricky nejznámější, jako například Pražský hrad, Staroměstské náměstí nebo Václavák, ale jsou to i místa zastrčena v různých koutech města. Autor si vybral celkem čtyřicet osudových míst a událostí z celé Prahy, mezi nimiž nechybí ani výbuch munice v Truhlářské ulici, sesuv domu na Poříčí, atentát na Aloise Rašína nebo potopení parníku František Josef I. Každá událost je detailně popsána a rozebrána a pro čtenáře je připraven i velmi detailní popis zajímavostí v okolí. Součástí je také přehled o dopravě v lokalitě a odkazy na literaturu a internetové stránky zabývající se tématikou či okolím. Kniha je doplněna QR cody s odkazy na internetovou mapu a samozřejmě řadou dobových i současných fotografií v textu. Jako bonus je zde uvedeno dalších patnáct krátkých příběhů o osudových událostech v Praze.

Chcete si přečíst knihu?Osudová místa Prahy: Napříč dějinami ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Tomáš Hejna. Číst Osudová místa Prahy: Napříč dějinami Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY