Základy střihové skladby

Základy střihové skladby - Josef Valušiak | Dcparkrx.org

... filmové dílo, ale i... popisuje ve své knize „Základy střihové skladby" Josef Valušiak ... Základy střihové skladby - Valušiak Josef | Artforum ... ... . Dále budu pokračovat vývojem filmových žánrů. Jako srovnání mi poslouží kniha „Umění filmu" od Davida Bordwella a Kristin Thompsonové. Filmové struktuře se nejlépe věnuje Robert McKee, Josef Valušiak Základy Střihové Skladby kapitola: Stylistické figury Poznámky z výše uvedených kapitol jsou zde k dispozici. Jedná se o otázka-odpověď-heslo formu, jež bude asi nejužitečnější pro cizince, kteř ... Kniha: Základy střihové skladby - Josef Valušiak | Knihy ... ... . Jedná se o otázka-odpověď-heslo formu, jež bude asi nejužitečnější pro cizince, kteří se připravují na zkoušku z daného tématu. Práce s videem - techniky střihu, základní pravidla střihové skladby, nástroje pro zpracování videa. 5. Zvuk - zvukový signál a jeho formy (digitální a analogová), formáty pro ukládání zvuku. Pojmy tón, barva tónu, rytmus, náběh, dozvuk. Akvizice zvuku, mikrofony a jejich charakteristika. 6. Tohle bych rád kocipoval jako otevřený kontinuální vlákno o umění střihu. O střihový skladbě, kompozici, o teroii, prostě jak skládat ty jednotlivý kousky videa, filmu a materiálu k sobě aby to bylo zajímavý a hezký. Pokud máte co k tomu dodat napište to sem. Není to o softwaru. Člověk vyzkouší několik sotwarových střižen. Download Citation | On May 12, 2011, Libor Nemeškal and others published 1. Teoretická část: Střihová skladba ve filmech české avantgardy třicátých let 20. století 2. Praktická část ... střihové skladby mi byly nejvíce nápomocnyy odborné studie Jana Kuery Kniha o filmu a Skladba ve filmu a televizi, skripta Josefa Valuńiaka Základy střihové skladby, lánky Petra Szczepanika Montáţ-obraz-mizanscéna, Tušitelství jako smyčka imaginace a narace Lucie esálkové, Ponorná řeka kinematografie Marti-...

INFORMACE

AUTOR
Josef Valušiak
DIMENZE
5,21 MB
NÁZEV SOUBORU
Základy střihové skladby.pdf

POPIS

Nové vydání skript, v nichž autor přehledně dokládá, že úkolem střihové skladby není jen slučování scén a sekvencí v ucelené filmové dílo, ale i „sdělení nesděleného“. Přes stručný historický exkurz se dostává k popisu podílu scenáristů na střihové skladbě, zabývá se popisem druhů záběrů a jejich skladby, pravidlem osy, pravidlem hlavního směru (vnitrozáběrovou montáží), druhy střihů, rytmem a tempem, návazností záběrů, filmovým časem a prostorem, střihem dokumentárních filmů a prací se zvukem. Skrz fundovaný pohled do praktické i teoretické dílny zkušeného střihače a pedagoga FAMU dostáváme do rukou základní kuchařku pro filmaře všech profesí.

Chcete si přečíst knihu?Základy střihové skladby ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Josef Valušiak. Číst Základy střihové skladby Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY