Pohár císařovny Sisi

Pohár císařovny Sisi - Jiří Slavíček | Dcparkrx.org

... lze odebrat pouze na vybraných prodejnách Doručení Doručení domů není možné ... Pohár císařovny Sisi - Knihkupectví Luxor ... ... Pohár císařovny Sisi Romaneto "Císařský relax v lázních Bardějov" je literární road movie o cestě na východní Slovensko. Manželská dvojice Karel a Ida Zachovi v ní odjíždí s cestovní kanceláří do lázní nedaleko Bardějova. Slibují si od toho, změnu prostředí, nové zážitky, rovněž tak užít si lázeňské ... Sisi v literatuře pro děti - 2. část 1. března 2019 v 5:00 Sisi v literatuře ... Pohár císařovny Sisi - Jiří Slavíček, pevná vazba, český ... ... ... Sisi v literatuře pro děti - 2. část 1. března 2019 v 5:00 Sisi v literatuře pro děti - 1. část 1. února 2019 v 5:00 Fanny Feifaliková 21. ledna 2019 v 5:00 Sigrid-Maria Größingová: Habsburské císařovny 4. listopadu 2018 v 12:00 Jiří Slavíček: Pohár císařovny Sisi 10. září 2018 v 20:00 Kniha Pohár císařovny Sisi ... Zajímavý příběh,který se stal kdysi dávno- o poháru císařovny Sisi ,která navštívila lázně Bardějov na Slovensku v roce 1895 ,tehdy tato část patřila k Uhrům. Údajně se zde měla Sisi zotavovat z úmrtí syna Rudolfa. V lázních měla strávit tři týdny. Pohár císařovny Sisi. Jiří Slavíček. Četl(a) jsem. Chci přečíst. 0.0 z 5 hvězdiček 0 hodnocení čtenářů Kniha ( pevná vazba ) Produkt momentálně není skladem. Až ho naskladníme, pošleme Vám upozornění Mám zájem Předpokládaná cena 249 ... Kniha: Pohár císařovny Sisi - Jiří Slavíček. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. Pouze u některých je upravena otevírací doba, bližší informace naleznete zde. ... Pohár císařovny Sisi. Kdo napsal knihu Pohár císařovny Sisi? Autorem je Jiří Slavíček. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. ČBDB.cz - Databáze knih. při objednávce nad 599,- od nás máte dopravu ZDARMA a objednávky si můžete nově vyzvednout osobně na vybraných pobočkách. Objednávky vyřizujeme co nejrychleji to jde, ale vzhledem k obrovskému zájmu se mohou dodací lhůty o pár dní lišit.Děkujeme vám za vaši trpělivost a pochopení. Jsme veřejná univerzální kniho...

INFORMACE

AUTOR
Jiří Slavíček
DIMENZE
5,82 MB
NÁZEV SOUBORU
Pohár císařovny Sisi.pdf

POPIS

Romaneto “Císařský relax v lázních Bardějov“ je literární road movie o cestě na východní Slovensko. Manželská dvojice Karel a Ida Zachovi v ní odjíždí s cestovní kanceláří do lázní nedaleko Bardějova. Slibují si od toho, změnu prostředí, nové zážitky, rovněž tak užít si lázeňské procedury a poznat východní části bývalé Československé republiky. Prostě onen slibovaný lázeňský relax. Nejsou ničím vázáni, povinnosti nemají a chtějí si užít příjemné dny. Sedmidenní léčební pobyt i s hvězdicovými výlety do okolí. Oba zde nachází příjemné slovenské lázně obklopené nádhernou a neporušenou přírodou. Přijíždí do místa, které znají jen z internetu. Lázně Bardějov mají svoji bohatou historii, ještě z doby, kdy tato část Slovenska byla Horními Uhrami. Lázně tehdy navštěvovaly panovnické celebrity. Ke konci 19. století sem zavítala i císařovna Alžběta zvaná Sisi, manželka císaře Františka Josefa I., aby se zde zotavila z úmrtí svého syna Rudolfa, následníka habsburského trůnu. Sisi zde strávila pouhých dvacet dva dnů, ale zanechala tu své zřetelné stopy a stala se tak pro Karla Zacha průvodcem po zdejších lázních. Informace o jejím pobytu u Karla vyvolaly zájem, neboť zdejší život císařovny se lišil od obvyklého pobytu ostatních význačných hostů. Nemá nic jiného na práci, a tak se snaží za pomoci místního archiváře mapovat její život, a to nejen zde v lázních. Karel, při svém bádání mimo jiné narazí na věc zdánlivě banální, jakou je ztráta lázeňského pohárku ze kterého císařovna pila a lázním ho věnovalajako upomínku na svůj pobytu. Pohárek byl jako důležitý a cenný artefakt vystaven v Lázeňském domě, ale bezprostředně po císařovnině odjezdu z lázní se ztratil. Tento čin tehdy vyvolal mnoho rozruchu a pobouření. Stalo se však to, co nikdo nepředpokládal. Tři roky poté, v době, kdy byla císařovna, zavražděna italským anarchistou na břehu Ženevského jezera, se pohár opět objevil a dokonce se navrátil na své původní místo, tedy do výklenku Léčebného domu. Je pravdou, že se to se stalo před sto dvaceti lety, ale tahle otázka Karla Zacha jako bývalého policistu, zajímá a vzrušuje. Začíná se zajímat o podrobnosti, a uvažuje, co tehdejšího pachatele vedlo k tomu, že pohár vrátil na původní místo a snaží se mu porozumět. Jaký byl osud onoho skleněného pohárku ze kterého pila samotná císařovna Sisi. Ztráta zdánlivě vypadá jako banální záležitost, ale i po letech o čemsi vypovídá. Společně s místním knihovníkem a archivářem rozkrývají postavu této neobvyklé ženy, která překročila práh konvencí, snaží se porozumět jejímu mnohem intenzivnějšímu životu ve světě vysněném, než skutečném. Půl století byla císařovnou a královnou problematické říše v době jejího úpadku a neudělala nic proto, aby tento úpadek zpomalila.

Chcete si přečíst knihu?Pohár císařovny Sisi ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jiří Slavíček. Číst Pohár císařovny Sisi Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY